TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP CARGO zabezpieczy lokomotywy dla PKP PLK
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.01.2020 10:45:43
PKP CARGO zabezpieczy lokomotywy dla PKP PLK

PKP PLK zawarły z PKP CARGO umowę dotyczą usługi trakcyjnej związanej z zabezpieczeniem lokomotyw wraz z drużynami trakcyjnymi dla celów utrzymaniowo-naprawczych i awaryjnych w latach 2020–2021.

Wartość zamówienia to 16 000 000.00 PLN netto. Zostało ono udzielone w trybie bezprzetargowym.

PKP Polskie Linie Kolejowe jako zarządca infrastruktury kolejowej jest odpowiedzialny między innymi za utrzymanie przejezdności zarządzanych linii kolejowych, które obejmuje:

1) prowadzenie pociągów utrzymaniowo-naprawczych i próbnych;

2) wykonywanie pracy manewrowej;

3) pozostawanie w pogotowiu do wykonywania ww. czynności;

4) przejazdy lokomotyw luzem do i z obsługi pociągów objętych przedmiotem Umowy;

5) prowadzenie pługów odśnieżnych, zespołów odśnieżnych, wagonów do wywózki śniegu;

6) usuwanie oblodzeń (przecieraniu) przewodów jezdnych sieci trakcyjnej, przeprowadzaniu jazd patrolowych przejezdności linii kolejowych w ekstremalnych warunkach pogodowych(atmosferycznych), np. obfitych opadów śniegu;

7) prowadzenie pociągów pomiarowych;

8) prowadzenie składów zespołów (pociągów) kolejowego ratownictwa technicznego;

9) prowadzenie pociągów zastępczą trakcją spalinową (przeciąganie);

10) usuwanie nagłych utrudnień eksploatacyjnych będących przyczyną zablokowania linii kolejowych, wynikających z nieprzewidzianych uszkodzeń infrastruktury kolejowej, spowodowanych zjawiskami atmosferycznymi, złośliwymi chuligańskimi i lekkomyślnymi działaniami osób postronnych.

Do wykonywania powyższych zadań niezbędne są pojazdy trakcyjne w postaci lokomotyw spalinowych i elektrycznych. PKP Polskie Linie Kolejowe nie posiadają lokomotyw oraz drużyn trakcyjnych (maszynistów) niezbędnych do realizacji przedmiotowego zamówienia, brak tych pojazdów skutkuje potrzebą ich wynajmu wraz z obsługą.

Z informacji opublikowanej na stronie Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) (stan na 26.6.2019 r.) wynika, że 77 podmiotów gospodarczych posiada aktywne licencje na świadczenie usług trakcyjnych, w tym 19 podmiotów gospodarczych posiada aktywne licencje na wykonywanie przewozów kolejowych osób i przewozów kolejowych rzeczy. Jednak tylko PKP CARGO S.A. posiada wszystkie niezbędne licencje na świadczenie usługi będącej przedmiotem zamówienia. Zakłady PKP Cargo S.A. rozmieszczone są na terenie całej Polski, a lokomotywy tego przewoźnika poruszają się po liniach kolejowych zarządzanych przez naszą Spółkę i w związku z tym są w stanie zapewnić usługi trakcyjne na wszystkich liniach kolejowych, co szczególnie ważne jest w przypadku świadczenia usług dla Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie oraz Centrum Diagnostyki w Warszawie (zakłady te działają na terenie całego kraju).

Wykonawca posiada lokomotywy spalinowe i elektryczne o mocy zapewniającej poprawne świadczenie wymaganych usług. Oprócz tego posiada lokomotywy spalinowe ze sprzęgami typu SA-3 przystosowane do współpracy z pługami odśnieżnym typu SDP-M posiadającymi również sprzęgi typu SA-3. PKP Cargo S.A. świadczy usługi trakcyjne dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od czasu powstania Spółki. Zamówienia udzielane były w trybie z wolnej ręki zgodnie z przepisami Ustawy.

Podane wyżej przesłanki zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki wyczerpują przesłanki formalne i potwierdzają, że z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze jedynym wykonawcą mogącym zrealizować zamówienie, przedmiotem którego są usługi trakcyjne związane z zabezpieczeniem lokomotyw wraz z drużynami trakcyjnymi dla celów utrzymania infrastruktury kolejowej, nadzoru, przeprowadzenia badań i usuwania awarii w okresie od godziny 00.00 dnia 1 stycznia 2020 r. do godziny 24.00 dnia 31 grudnia 2021 r., na potrzeby jednostek organizacyjnych zamawiającego, jest PKP Cargo S.A. i nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
lokomotywa
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....