TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity odpowiadają ws. połączeń z Zielonej Góry do Warszawy
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.01.2019 15:04:12 1 komentarz
PKP Intercity odpowiadają ws. połączeń z Zielonej Góry do Warszawy

Kilka dni temu pisaliśmy na łamach InfoRail.pl o apelu zielonogórskich radnych do PKP Intercity w sprawie poprawy oferty połączeń ze stolicą. Dość szybko przewoźnik przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.

PKP Intercity piszą w nim, że mają świadomość, iż brak bezpośredniego wieczornego połączenia z Warszawy do Zielonej Góry może być dla części podróżnych problematyczny. Przewoźnik przypomina, że TLK Zielonogórzanin został zastąpiony TLK Gombrowicz, który dojeżdża tylko do Poznania. Zmiana ta spowodowana jest koniecznością dostosowania siatki połączeń do remontów prowadzonych przez PKP PLK. Od 1 lutego 2019 roku na odcinku Sulechów – Zbąszynek zaplanowana była całkowita przerwa w ruchu pociągów. Jednakże zarządca infrastruktury przesunął ten termin na 1 września br. Nastąpiło to, zdaniem PKP Intercity zbyt późno, aby możliwe stało się wprowadzenie zmian do oferty dla Zielonej Góry. Stąd decyzja o wydłużeniu do tego miasta pociągu IC Konopnicka, obsługiwanego nowoczesnym i komfortowym ED161.

Z uwagi na wczesny wyjazd z Warszawy wskazanego pociągu (14:50 z dworca Centralnego) PKP Intercity wystąpiły do PKP PLK z wnioskiem o uruchomienie łącznika do Zielonej Góry od pociągu TLK Gombrowicz (odjazd z Warszawy Centralnej o godz. 19:53) oraz uruchomienie nocnego łącznika do pociągu TLK Uznam, zapewniającego dojazd do stolicy na godz. 7. Zmiany te będą mogły wejść w życie od korekty rozkładu jazdy, która zacznie obowiązywać od 9 czerwca 2019 roku.

PKP Intercity dodają także, że każdorazowo, wraz z Ministerstwem Infrastruktury, starają się wypracować rozwiązania, które są najmniej dotkliwe dla pasażerów. Po całkowitym zakończeniu modernizacji i oddaniu do eksploatacji linii kolejowej nr 3 (Warszawa – Poznań) w roku 2022 rozważona zostanie możliwość zwiększenia oferty przewozowej na trasie Warszawa – Kutno – Konin – Poznań – Zielona Góra. Do obsługi tych połączeń ma zostać skierowany zmodernizowany tabor.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko czekać…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
Zielona Góra
Warszawa
  • Eryk Przewoźny – 15.01.2019

    A gdy Gorzów się upomniał to w odpowiedzi otrzymaliśmy gotową formułkę o przekazaniu uwag do ministerstwa

  • kolejFAN – 16.01.2019

    @Eryk: zapewne dlatego,że loków spalinowych brak, gamy popsute no to nie ma nawet czym uruchomić tych dodatkowych pociągów do Gorzowa. A przydałaby się bardzo NOTEĆ lub MONIUSZKO w takim wydaniu jak dawniej czyli z Warszawy przez Toruń,Bydgoszcz,Piłę,Krzyż.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....