TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity zapraszają na Dni Otwarte Funduszy Europejskich
- Opublikowano: 07.05.2019 12:20:08
PKP Intercity zapraszają na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Do ogólnopolskiej akcji promującej projekty zrealizowane dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej dołączyło PKP Intercity.

Już 10 maja 2019 roku na stacji Przemyśl Główny narodowy przewoźnik kolejowy zaprezentuje tabor pasażerski i techniczny, który udało się zmodernizować lub zakupić przy pomocy unijnych środków. Z nowoczesnych pojazdów mogą skorzystać m.in. mieszkańcy i kolejarze z województwa podkarpackiego.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to akcja mająca na celu prezentację projektów zrealizowanych dzięki unijnemu dofinansowaniu. W ramach wydarzenia wszyscy zainteresowani, będą mogli zobaczyć, dotknąć i poznać projekty polskich beneficjentów. W tym roku otworzą oni swoje drzwi już po raz szósty. Warto też dodać, że tegoroczna akcja będzie miała szczególny, jubileuszowy charakter ze względu na 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Do szerokiego grona uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich dołączyło także PKP Intercity. Przez ostatnie lata spółka realizowała szereg kolejowych inwestycji ze wsparciem środków unijnych. Już 10 maja 2019 roku wszyscy odwiedzający przemyski dworzec kolejowy w godzinach od 10:00 do 18:00 będą mogli zobaczyć i poznać tajniki nowoczesnego taboru użytkowanego przez przewoźnika m.in. na terenie Podkarpacia.

Ekspozycja

Do dyspozycji odwiedzających będą:

Wagon zmodernizowany w ramach projektu "Kolej na dobre połączenia - unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A"

Wagon przedziałowy 2. klasy typu 174A został zmodernizowany przez H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych w ramach kontraktu na modernizację 90 wagonów, dofinansowanego w ramach projektu "Kolej na dobre połączenia - unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A" ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020. Pojazd wyposażony jest w klimatyzację, gniazdka elektryczne, WiFi, oznaczenia alfabetem Braille'a oraz wygodne i ergonomiczne fotele. Może osiągać prędkość 160 km/h. W barwach PKP Intercity jeżdżą już 44 wagony tego typu.

Wagony zmodernizowane w ramach projektu "Odnowa taboru PKP Intercity S.A. dla relacji Przemyśl - Szczecin"

Grupa sześciu wagonów zmodernizowanych w ramach dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013 projektu "Odnowa taboru PKP Intercity S.A. dla relacji Przemyśl - Szczecin" obejmującego modernizację 218 wagonów do obsługi jednej z najdłuższych tras kolejowych w Polsce. Odwiedzający przemyski dworzec zobaczą zmodernizowane przez PESA Bydgoszcz pojazdy przedziałowe 140A-z i 170A/171A, przystosowane do przewozu rowerów wagony bezprzedziałowe 111Arow, wagon gastronomiczny typu 113Aa oraz unowocześniony przez H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych wagon przedziałowy 141A. Wygodne fotele, klimatyzacja, gniazdka elektryczne oraz prędkość maksymalna 160 km/h, umożliwiają komfortową i przyjemną podróż na trasie Przemyśl - Szczecin.

Pojazd szynowo-drogowy Crab

Pojazd przeznaczony do wykonywania prac manewrowych w zakładach obsługi taboru w Gdyni, Krakowie oraz Przemyślu. Zakup sześciu maszyn wyprodukowanych przez firmę Wichary Technologies był współfinansowany ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 w ramach projektu "Kolej na dobre połączenia - unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A.". Crab wyposażony jest w dwa oddzielne układy jezdne umożliwiające poruszanie się zarówno po drodze, jak i po szynach. Ponadto jego niewielkie rozmiary oraz mały promień skrętu umożliwiają swobodne manewrowanie pojazdem, szczególnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zastosowany w pojeździe napęd elektryczny całkowicie redukuje emisję spalin, a także zapewnia niski poziom hałasu.

Odwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć z bliska tabor PKP Intercity, poruszający się na co dzień po podkarpackich torach. Obecni na miejscu przedstawiciele przewoźnika podzielą się informacjami nt. atrakcyjnych połączeń realizowanych przez największego polskiego przewoźnika dalekobieżnego z miast i miejscowości regionu.

Połączenia międzynarodowe

Szczególnie ciekawie przedstawia się oferta połączeń międzynarodowych.

Dla podróżujących za naszą wschodnią granicę PKP Intercity przygotowało we współpracy z Kolejami Ukraińskimi (Ukrzaliznycia) 5 par pociągów z Przemyśla: 3 pary pociągów do Kijowa (w tym dwa połączenia realizowane nowoczesnymi składami Hyundai Rotem) oraz po jednej parze połączeń do Odessy i Lwowa oraz jedną parę pociągów z Rzeszowa do Kijowa. Nowością jest grupa wagonów do miasta Dniepr, prowadzona przez skład w relacji Przemyśl - Odessa, z których pasażerowie mogą skorzystać od 19 kwietnia. Ceny na połączenia rozpoczynają się już od 6,90 euro.

Nowością w siatce połączeń międzynarodowych oferowanych przez PKP Intercity z województwa podkarpackiego jest pociąg Przemyśl - Berlin. Od grudnia 2018 połączenie województwa podkarpackiego ze stolicą Niemiec zapewnia grupa wagonów prowadzona przez pociąg IC Przemyślanin, która jest przyłączana w Raciborzu do składu IC Nightjet. Podróż do Berlina rozpoczyna się z przemyskiego dworca o 18:36 i trwa całą noc. Przyjazd na dworzec Ostbanhof zaplanowany jest na 9:36 następnego dnia. Ceny biletów rozpoczynają się już od 19,90 euro.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Przemyśl
wagon
lokomotywa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....