TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity zmodernizowało bocznicę kolejową w Kołobrzegu
- Opublikowano: 28.08.2019 12:13:59
PKP Intercity zmodernizowało bocznicę kolejową w Kołobrzegu (foto: PKP IC)

PKP Intercity zakończyło modernizację bocznicy kolejowej w Kołobrzegu. Dzięki wartej ponad 10 mln zł inwestycji przewoźnik podnosi poziom utrzymania taboru i zapewnia wysoki standard podróży dla pasażerów jeżdżących z i do Kołobrzegu.

Przebudowa stacji postojowej w Kołobrzegu miała na celu podniesienie standardu utrzymania taboru. Podczas modernizacji doposażono ją w niezbędną infrastrukturę, co przyczyniło się do optymalizacji czasu obsługi pojazdów. Wykonane prace objęły m.in. przebudowę sieci trakcyjnej, oświetlenia, czy instalacji energetycznych. Zmodernizowana została także kanalizacja i instalacje wodociągowe, co przyczyni się do poprawy gospodarki wodnej obiektu. Dzięki zrealizowanej inwestycji na stacji postojowej w Kołobrzegu możliwe jest teraz kompleksowe czyszczenie taboru i przygotowanie do trasy pociągów wyjeżdżających z Kołobrzegu.

Inwestujemy nie tylko w tabor. Równolegle dbamy o zabezpieczenie zaplecza technicznego, co istotnie przyczynia się do zaoferowania pasażerom standardu usług na możliwie najwyższym poziomie. Zrealizowana modernizacja jest jednym z elementów naszego wieloletniego programu inwestycyjnego – mówi Adam Laskowski, Członek Zarządu PKP Intercity ds. inwestycyjnych.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 10,6 mln zł. Została ona dofinansowana w ramach podpisanej przez PKP Intercity umowy o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla zadania "Przyspieszamy komfortowo – unowocześnianie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A.". PKP Intercity podpisało umowę na jego realizację z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w 2018 roku. Wartość dofinansowania inwestycji ze środków UE wyniesie prawie 3,25 mln zł.

Miliardowe inwestycje w tabor i infrastrukturę

Modernizacja bocznicy kolejowej w Kołobrzegu to element konsekwentnie realizowanego największego programu inwestycyjnego w historii spółki. Wart 7 mld złotych program "PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji" zostanie wdrożony do 2023 roku, a jego celem jest modernizacja i zakup nowego taboru oraz dalsze podnoszenie komfortu podróży, a także modernizacja stacji postojowych.

W 2019 roku PKP Intercity realizuje ponad 76 inwestycji infrastrukturalnych w zakresie stacji postojowych i infrastruktury towarzyszącej m.in. Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Przemyślu, Lublinie, Szczecinie, Białymstoku. W tej chwili są one na różnych etapach.

W przypadku części bocznic jest lub będzie przygotowana kompleksowa dokumentacja projektowo – kosztorysowa. Dla części zadań przygotowania dokumentacji projektowej właśnie trwają. Ponadto, niektóre inwestycje zostały już zrealizowane, a inne są na etapie robót budowlanych. W ramach infrastrukturalnego programu inwestycyjnego PKP Intercity, obejmującego modernizację i przebudowę bocznic kolejowych, do 2023 roku zaplanowano ponad 100 inwestycji na kwotę ponad 739,5 mln złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Kołobrzeg
bocznica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....