TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK i Policja apelują o ostrożność na przejazdach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.04.2018 08:54:14
PKP PLK i Policja apelują o ostrożność na przejazdach (foto: Policja)

O zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych ma przypominać kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!", która we wtorek ruszyła w Białymstoku. Policja i pracownicy kolei apelują do kierowców o ostrożność, bo to od nich zależy bezpieczeństwo.

Kampanię organizuje PKP PLK wspólnie z policją. Jej celem jest - jak mówił we wtorek na konferencji prasowej dyrektor PKP PLK w Białymstoku Andrzej Kierman - wyjaśnienie kierowcom, że przy przejeździe przez przejazd kolejowo-drogowy "bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nich".

W tym celu zostały przygotowane informacyjne ulotki, z których można dowiedzieć się jak prawidłowo przejeżdżać przez taki przejazd. Ulotki będą wręczane kierowcom na takich przejazdach w całym regionie, będzie to też okazja do rozmowy z policjantami oraz pracownikami PKP PLK o zasadach bezpieczeństwa.

Kampania rozpoczęła się na przejeździe kolejowo-drogowym, gdzie pociągi kursują jedynie w okresie wakacyjnym. Przejazd znajduje się na trasie Białystok-Waliły, gdzie od soboty zostanie wznowiony ruch kolejowy. Policja zatrzymywała tam kierowców, którzy nieprawidłowo przejechali przejazd kolejowo-drogowy, czyli nie zatrzymali się przed znakiem "stop", nie rozejrzeli się przed ruszeniem.

Jak powiedział PAP rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, wielu kierowców jeździ na pamięć i największe zagrożenie - w jego ocenie - jest właśnie na tych odcinkach, gdzie od jakiegoś czasu nie jeździły pociągi, a teraz ruch kolejowy zostaje tam przywrócony. "Wszyscy kierowcy, którzy codziennie przejeżdżali przez tory, są przyzwyczajeni do tego, że tu od ponad roku nie jeździł żaden pociąg, teraz będą pojawiały się składy. Mimo, że pociąg nie porusza się tu z dużą prędkością, to ze względu na swoją masę stanowi ogromne zagrożenie" - dodał.

Kierman przypomniał, że droga hamowania pociągu jest od 600 do 1 tys. metrów, dlatego - jak dodał - mimo reakcji i próby hamowania ten pociąg nadal się toczy, nie ma możliwości zatrzymania się natychmiast.

W Podlaskiem jest blisko 550 przejazdów kolejowo-drogowych, w tym ponad 428 to przejazdy niestrzeżone. Z danych policji wynika, że od 2014 roku do kwietnia 2018 roku doszło w regionie do 19 wypadków na takich przejazdach, w których zginęło 13 osób, 15 zostało rannych, miało też miejsce ponad 100 kolizji.

Krupa przypomniał o wypadku z ubiegłego roku, kiedy w wyniku zderzenia auta z drezyną na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zginęły trzy osoby. Dodał, że linia była "z pozoru nieczynna" i nie jeździły tam pociągi, ale kierowca nie zachował ostrożności przed wjechaniem na przejazd.

Dlatego - jak mówił rzecznik - apelujemy o ostrożność przy wszystkich przejazdach, bez względu czy jest to przejazd strzeżony czy nie, to żeby kierowca bezwzględnie się zatrzymał przed każdym przejazdem. Dodał, że nawet jeśli jest to przejazd strzeżony, są szlabany, jest dróżnik, to - jak podkreślił - "każdy może popełnić błąd. "Ocena sytuacji, to, czy mogę przejechać przez tory, należy tylko do mnie" - dodał.

W ramach kampanii pracownicy PKP PLK spotykają się też z dziećmi w szkołach i przedszkolach, gdzie wyjaśniają im zasady bezpieczeństwa przechodzenia i przejeżdżania np. na rowerach przez przejazdy kolejowo-drogowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy
bezpieczeństwo
Policja
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....