TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK odnowią peron stacji Leszczyny
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.03.2020 08:45:48
PKP PLK odnowią peron stacji Leszczyny (źródło: Wikipedia/Petr Stefek, lic. CC BY-SA 3.0)

Do końca lipca br. zarządca kolejowej infrastruktury planuje odnowienie peronu stacji Leszczyny, na głównym kolejowym połączeniu Katowic i Rybnika. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała o rozpoczęciu wartych 2,5 mln zł prac.

"Peron będzie wyższy, a to ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów w kierunku Katowic, Rybnika, Gliwic, Bielska-Białej" - przekazała Katarzyna Głowacka z biura prasowego PLK. Jak zaznaczyła, w trakcie prac ruch pociągów przez stację będzie utrzymany zgodnie z rozkładem jazdy.

Głowacka powiedziała, że wykonawca, firma Siltor z Tychów, od 16 marca do końca lipca br. wyremontuje nawierzchnię peronu, wiaty, wymieni oświetlenie, zamontuje nowe nagłośnienie, tablice informacyjne oraz oświetlenie, zbuduje też pochylnię pod kątem osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Leszczyny są częścią miasta Czerwionka-Leszczyny, położonego na północny-wschód od Rybnika. Tamtejsza stacja kolejowa to miejsce, w którym od głównej linii nr 140 Katowice Ligota – Rybnik - Nędza oddziela się towarowa linia nr 149 Zabrze Makoszowy – Leszczyny, wiodąca w kierunku Gliwic.

To właśnie w Leszczynach rozpoczyna się też jednotorowy odcinek linii nr 140, będącej głównym połączeniem Katowic i Rybnika. Pojedynczy tor kończy się dopiero w Katowicach-Ligocie. Intensywny ruch pociągów wymógł w ostatnim czasie na zarządcy kolejowej infrastruktury m.in. odbudowę jednej z dawnych mijanek tego szlaku - na przystanku Łaziska Górne Brada.

Odbudowie mijanki w Bradzie, między stacjami Mikołów a Orzesze, towarzyszyła przebudowa infrastruktury przystanku kolejowego. Powstał m.in. nowy dwukrawędziowy peron - również podwyższony; z wiatą, pochylnią, nowymi tablicami informacyjnymi, nagłośnieniem, oświetleniem i monitoringiem.

Warte 29,2 mln zł brutto prace zakończyły się pod koniec ub. roku. Poza mijanką w Bradzie objęły inne miejsca linii nr 140: jej przebudowę na dwóch odcinkach o długości ok. 1,1 km oraz 0,5 km, wymianę rozjazdu w Czerwionce Dębieńsku oraz przebudowę obiektów inżynieryjnych – wiaduktu, dwóch przepustów oraz mostu.

Samorządy subregionu zachodniego woj. śląskiego od dłuższego czasu zabiegają o poprawę warunków prowadzenia ruchu na jednotorowej linii z Rybnika do Katowic. Same zapewniły też dodatkowe połączenia w obrębie subregionu – dofinansowując aglomeracyjne pociągi między Rybnikiem a Wodzisławiem.

Niezależnie, w październiku ub. roku w nastawni kolejowej stacji Leszczyny doszło do pożaru, w następstwie którego zostały uszkodzone urządzenia sterowania ruchem. W ciągu następnych miesięcy poważnie utrudniło to kursowanie pociągów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
peron
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....