TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK zainwestowały 5 mln zł w przystanki między Cieszynem i Zebrzydowicami
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2020 11:45:30
PKP PLK zainwestowały 5 mln zł w przystanki między Cieszynem i Zebrzydowicami (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowały perony na przystankach między Cieszynem i Zebrzydowicami. To kolejne miejsca w Śląskiem, gdzie poprawiły się warunki podróży – poinformowały w środę PKP PLK. Inwestycja kosztowała blisko 5 mln zł.

Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK podała, że od stycznia w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach są nowe, wyższe perony. Na przystankach zamontowane zostały nowe wiaty, ławki oraz tzw. strefy czekania, czyli specjalne poręcze do odpoczynku na stojąco.

"Perony są oświetlone, lepiej oznakowane i wyposażone w gabloty informacyjne z rozkładami jazdy. Przystanki zostały doposażone w pochylnie, co w znacznym stopniu poprawiło dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą zwiększają bezpieczeństwo podróżnych. Dla osób niewidomych i niedowidzących są informacje w alfabecie Braille'a. Zastosowano je na poręczach w Kaczycach i Cieszynie Marklowicach" – wyjaśniła Głowacka.

Spółka wyremontowała również tory oraz obiekty inżynieryjne w obrębie przystanków.

Głowacka przypomniała, że w 2018 r. między Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniony został tor na bezstykowy i zastosowano tam betonowe podkłady. Pociągi zwiększyły prędkość przejazdu. Składy pasażerskie jadą z Cieszyna do Zebrzydowic 22 minuty, czyli o ok. 10 krócej niż przed pracami. Wyremontowano również 10 przejazdów kolejowo-drogowych. Inwestycja ta kosztowała ponad 24 mln zł. Pieniądze pochodziły z funduszy PKP PLK.

Głowacka zaznaczyła, że spółka realizuje już kolejny projekt na Śląsku Cieszyńskim. Rewitalizowana jest linia Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce.

"Umowę podpisano w październiku 2019 r. Obecnie kończy się projektowanie, a od marca ruszą prace budowlane. Jednym z efektów inwestycji będzie powrót pociągów na trasę Goleszów – Cieszyn. Dla mieszkańców regionu będzie to korzystna zmiana w systemie komunikacji. Odnowione zostaną m.in. stacje Goleszów i Cieszyn oraz przystanki Goleszów Górny, Bażanowice, Cieszyn Mnisztwo, który zmieni nazwę na Cieszyn Uniwersytet" – dodała.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Cieszyn
Zebrzydowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....