TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP SKM o bezpieczeństwie w pociągach. Dezynfekcja, żele, rękawiczki…
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.03.2020 10:45:24
PKP SKM o bezpieczeństwie w pociągach. Dezynfekcja, żele, rękawiczki… (foto: UM Gdynia)

Dezynfekcja pociągów i infrastruktury oraz pracownicy wyposażeni w żele antybakteryjne, rękawiczki i maseczki. Szybka Kolej Miejska w Trójmieście stawia na bezpieczeństwo pasażerów podczas pandemii – informuje Urząd Miasta Gdynia.

Codziennie kolejkami SKM podróżują mieszkańcy nie tylko Gdyni, Gdańska czy Sopotu, ale także przylegających miejscowości, takich jak Rumia, Reda, Wejherowo, Pruszcz Gdański i Tczew. Nawet teraz, gdy uczniowie nie uczęszczają do szkoły, a znaczna część osób pracujących wykonuje swoje obowiązki zdalnie, Szybką Koleją Miejską podróżuje wiele osób. Nic dziwnego, że przewoźnik zadecydował o wprowadzeniu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa.

Od 19 marca, w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, które po całodniowej służbie zjeżdżają na nocny postój, pojawiają się pracownicy ubrani w specjalne kombinezony, gogle i maski, wyposażeni w zmgławiacze – informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

W składach rozpylany jest środek odkażający. Po tak przeprowadzonej dezynfekcji okna i drzwi składu są szczelnie zamknięte, a po kilku godzinach pociąg jest starannie wietrzony. Co więcej, zabiegowi poddane są nie tylko pociągi, ale także infrastruktura pasażerska na stacjach.

Szczególny nacisk kładziemy na elementy najczęściej dotykane przez pasażerów. Chodzi tu m.in. o przyciski, uchwyty czy stoliki i śmietniczki. Dezynfekowane są także ekrany dotykowe automatów biletowych. Taka operacja jest bardzo skuteczna i zapewnia wysoką skuteczność odkażania, której efekt utrzymuje się nawet przez 10 dni. Zmgławianie będzie powtarzane, tak długo ja to będzie konieczne – dodaje Tomasz Złotoś.

Oprócz przeprowadzanych zabiegów dezynfekujących, w pociągach starszego typu zamknięte zostały także toalety z otwartym obiegiem. W pozostałych wyłączone zostały suszarki do rąk, które zastąpiono ręcznikami papierowymi.

Jednocześnie od 11 marca 2020 drzwi pociągów otwierane są przez obsługę. Pracownicy spółki otrzymali żele antybakteryjne, maseczki i rękawiczki. Zostali również zapoznani z procedurami postępowania z pasażerami z objawami koronawirusa.

Aby ograniczyć ryzyko przenoszenia się wirusa, przewoźnik zachęca pasażerów do kupowania biletów bezgotówkowo. Bilety Szybkiej Kolei Miejskiej można kupić przez aplikacje na smartfony lub na stronie internetowej. W dalszym ciągu pasażerowie mogą korzystać też z automatów biletowych i kas, przy czym – jak podkreśla przewoźnik – korzystając z nich, zaleca się płacenie kartą płatniczą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....