TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP szykują się na Wszystkich Świętych
PKP IC - Opublikowano: 30.10.2012 09:19:33
PKP szykują się na Wszystkich Świętych

Z myślą o pasażerach, Grupa PKP przygotowała się do obsługi wzmożonego ruchu w okresie Wszystkich Świętych. Przez kolejne dni, aż do 4 listopada, na 17 dworcach w całym kraju podróżnym pomagają informatorzy mobilni. PKP Intercity uruchomia również dodatkowe pociągi oraz dołącza do składów kolejne wagony, tak by zwiększyć liczbę miejsc siedzących. Dworce
i pociągi są kontrolowane przez dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei, natomiast zarządca infrastruktury PKP PLK wdraża specjalne działania zabezpieczające ruch kolejowy.

Koniec października oraz początek listopada to okres wzmożonego ruchu na kolei, związanego z Dniem Wszystkich Świętych. W całym kraju PKP Intercity zapewnia pasażerom dodatkową informację, o którą dba 113 specjalnie przeszkolonych osób. Na 17 największych dworcach Pasażerowie mogą liczyć na pomoc mobilnych informatorów ubranych w pomarańczowe kurtki z piktogramem „I”na plecach.

Informatorzy mobilni wskazują odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy i peron, z którego odjeżdża pociąg, informują o ewentualnych opóźnieniach, jak również instruują, w jaki sposób korzystać z biletomatów na dworcach. Warto również przypomnieć, że wszystkie informacje dotyczące oferty PKP Intercity oraz rozkładu jazdy można znaleźć na stronie www.intercity.pl. Osoby nieposiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii PKP Intercity 19 757.

By zapewnić lepszą jakość podróży PKP Intercity uruchomi również dodatkowe pociągi. Skład Express InterCity (EIC) „Bolesław Prus” pojedzie na trasie Warszawa –Szczecin -Warszawa w dniach 31 października i 1 listopada, a skład kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) „Wojażer”pojedzie dodatkowo na trasie Kraków Płaszów –Gdynia Główna –Kraków Płaszów z nocy 31.X na 1 XI oraz z 1.XI na 2 XI.

PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach, dostosowując liczbę wagonów w pociągach do zainteresowania ze strony podróżnych. Obecnie każdy pasażer może sprawdzić liczbę zajętych miejsc w danym składzie wchodząc na stronę www.intercity.pl. W prawym dolnym rogu znajduje się link „Pociągi –prognoza frekwencji”. Dzięki temu podróżny może sprawdzić ilość zajętych miejsc w tych pociągach TLK, które nie są objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

O bezpieczeństwo pasażerów na dworcach i w pociągach dba Straż Ochrony Kolei. W dniach od 26 października do 4 listopada zostają wdrożone specjalne procedury. Codziennie około 800 funkcjonariuszy SOK patroluje 400 pociągów oraz 460 dworców i przystanków kolejowych.
W sumie Straż Ochrony Kolei obejmuje patrolami 4014 pociągów pasażerskich, w których nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają funkcjonariusze SOK w umundurowaniu służbowym, a także po cywilnemu. Zabezpieczonych zostanie łączne 4266 dworców i stacji kolejowych, na szlaki skierowani zostaną funkcjonariusze SOK, którzy będą mieli za zadanie przeciwdziałać kradzieżom i dewastacjom urządzeń infrastruktury kolejowej.

Zabezpieczeniem ciągłości ruchu kolejowego zajmuje się zarządca infrastruktury, PKP PLK, który na wypadek awarii pociągów przygotował 10 tzw. lokomotyw rezerwowych. Ponadto, dyżur sprawują ekipy techniczne w 80 pociągach sieciowych, 165 zespołach szybkiego reagowania oraz 24 pociągach kolejowego ratownictwa technicznego.

Na bieżąco, przez 24h na dobę nad prowadzonym ruchem kolejowym czuwa ponad 1 700 dyżurnych ruchu i 100 dyspozytorów PKP Polskich Linii Kolejowych.

PKP Intercity, zajmująca się w Grupie PKP przewozami dalekobieżnymi, cały czas aktywnie rozbudowuje nowe kanały sprzedaży biletów. Obecnie bilety, oprócz tradycyjnych kas, można kupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC na www.intercity.pl, w automatach biletowych, za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji BILKOM, czy u konduktora na pokładzie pociągu, jednak ta ostatnia usługa wiąże się z dopłatą w wysokości 10 złBiletów kupowanych przez internet nie trzeba już drukować, wystarczy ściągnąć dowód zakupu na dowolne urządzenie mobilne i okazać konduktorowi podczas kontroli.

Poza dworcami kolejowymi informacje na temat oferty przewoźnika podróżni mogą znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.intercity.pl oraz pod numerem Infolinii Kolejowej Intercity 19 757. Należy również pamiętać, że informacji w pociągach udzielają drużyny konduktorskie. W razie, gdy osoba podróżująca zaobserwuje jakiekolwiek zagrożenie na obszarze kolejowym może zawiadomić o tym SOK. Bezpośredni kontakt alarmowy numer telefonu SOK to 22 474 00 00.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....