TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Planowane linie szybkiej kolei w Szwecji
Jacek Pudło - Opublikowano: 29.10.2013 13:45:38 1 komentarz
Planowane linie szybkiej kolei w Szwecji
Zarząd infrastruktury transportu w Szwecji –Trafikverket –planuje budowę pierwszej linii szybkiej kolei pomiędzy Sztokholmem a Göteborgiem. Obecnie prowadzone prace przygotowawcze związane są z odcinkami Sztokholm i Linköping oraz Borås –Göteborg.Budowa kluczowego, centralnego odcinka pomiędzy Linköping i Borås, nie została jeszcze zatwierdzona. Nie przewidziano na nią środków w szwedzkim planie transportowym na lata 2014-2025. Istotną zaletą nowego planu jest natomiast uwzględnienie o 20% większych środków finansowych na kolej niż w poprzednim planie.Planowana maksymalna prędkość na szwedzkiej linii szybkiej kolei to 320 km/h. Trasa ma umożliwić podróż pomiędzy dwoma największymi szwedzkimi miastami w 2 h 30 min, co ma pozwolić na konkurowanie z transportem samochodowym i lotniczym.  Odcinek między Sztokholmem i Linköping obejmie budowę 154 km nowej linii kolejowej za kwotę 35 mld koron szwedzkich. Część ze środków ma pochodzić z funduszy Unii Europejskiej przeznaczonych na transeuropejskie korytarze transportowe TENT. Dwutorowa linia obejmie odcinki tunelowe o łącznej długości 20 km i 155 mostów o łącznej długości 10 km. Linia ułatwi dostęp do trzeciego z kolei największego lotniska w Szwecji –Sztokholm Skavsta. Trasa zostanie zaprojektowana za 1,1 mld koron, a rozpoczęcie prac projektowych przewidziano na 2014 r. Prace konstrukcyjne zaczną się w 2017 r., a oddawanie fragmentów trasy będzie miało miejsce stopniowo aż do 2028 r.60-kilometrowy odcinek Borås –Göteborg będzie kosztował 15 mld koron i uwzględni połączenie z lotniskiem Göteborg Landvetter. Prace projektowe rozpoczną się w 2014 r., a budowlane –w 2020 r.Budowa nowej trasy umożliwi wydzielenie części istniejących linii kolejowych wyłącznie dla ruchu towarowego, co ma obniżyć koszty utrzymania infrastruktury. Obecnie maksymalna dopuszczalna prędkość w Szwecji to 200 km/h.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szwecja
KDP
Trafikverket
  • kalwro – 29.10.2013

    Dwutorowa linia obejmie odcinki tunelowe o łącznej długości 20 km i 155 km mostów o łącznej długości 10 km. O tak!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....