TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi do Kowna także w 2017 roku
InfoRail - Opublikowano: 28.09.2016 09:21:59 6 komentarzy
Pociągi do Kowna także w 2017 roku (foto: UMWP)

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął wstępną decyzję w sprawie możliwości kontynuacji weekendowego połączenia pasażerskiego na trasie Białystok ? Kowno w 2017 roku.

Zarząd zdecydował o podjęciu działań związanych z uzgodnieniem zapisów umowy ze Spółką Przewozy Regionalne wg kosztów na dotychczasowym poziomie.

Dotychczasowe przewozy na trasie Białystok ? Kowno, są realizowane właśnie przez Oddział Podlaski, taborem należącym do województwa, na podstawie umowy na organizowanie i dofinansowanie połączenia kolejowego Białystok ? Kowno na odcinku Białystok ? granica RP, zawartej na okres od 17 czerwca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Jak informuje Urząd Marszałkowski koszty wykonywania powyższych przewozów na odcinku Białystok ? granica RP w roku bieżącym zamkną się kwotą: 709 105,37 zł, z czego 449 105,37 zł wyasygnowano ze środków budżetu województwa podlaskiego. Pozostała część w wysokości 260 000 zł stanowi udział samorządów lokalnych, które wyraziły wcześniej wolę współfinansowania przedmiotowego zadania, t.j. Miasto Białystok ? 100 000 zł, gmina Sokółka - 20 000 zł, gmina Dąbrowa Białostocka ? 10 000 zł, gmina Augustów - 30 000 zł, Miasto Suwałki ? 80 000 zł, gmina Puńsk ? 30 000 zł.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań z połączenia tego - w okresie od 17 czerwca 2016 r. do 31 lipca 2016 r. - skorzystało w sumie ok 5 600 pasażerów, z tego ok. 2 000 przekroczyło granicę RP.

W związku z efektywnym działaniem tego połączenia Koleje Litewskie wystąpiły o kontynuację w 2017 r. przewozów pasażerskich na tej trasie. Za dalszym utrzymaniem połączenia przemawia także fakt, iż linia Białystok ? Kowno stanowi uzupełnienie weekendowego dojazdu tam i z powrotem do Białegostoku i gmin północnych województwa, a także jest pozytywnym przykładem współdziałania między samorządami na rzecz społeczności lokalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
Litwa
Kowno
Przewozy Regionalne
 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 28.09.2016

  Napis na pociągu powinni zmienić. Powinno być Białystok - Kowno, a nie jakiś Kaunas, albo Białystok - Kowno (Kaunas). Tak samo na wyświetlaczu. Jak pociąg jedzie do Kowna to ma niezrozumiały napis Kaunas (LT), a powinien mieć Kowno/Kaunas (LT). To jest polski pociąg więc napisy na nim powinny być po polsku, a litewskie powinny być ewentualnie jako dodatkowe.

 • Kobiela – 28.09.2016

  Dyskryminacja polskiego nazewnictwa to litewski standard ... dlatego tylko '''KOWNO''' ... a tak boczkiem ... to '''NA KOWNO'''!!! :)

 • gutek – 28.09.2016

  Tylko trzeba skomunikować owe pociągi z tymi z Warszawy.Byłaby to ciekawa oferta przewozowa

 • qaz – 28.09.2016

  Może pojawi się szansa na kontynuację podróży na trasie Kowno - Ryga - Tallin? Rail Baltica na Litwie gotowa, miałem okazję w sierpniu jechać doKowna i obserwować. Ponoć koleje litewskie rozważają takie połączenie. Może "któś cóś" wie?

 • kolejFAN – 29.09.2016

  Pociąg fajnie że jest, ale niestety po jednej podróży ma się dość - tyle godzin na twardych siedzeniach w SA to jest lekki hardkor...

 • Hola hola!!! – 29.01.2017

  Nie tędy droga rodacy! Napis relacji jest prawidłowy. Przecież pociąg ten jedzie ze stacji Białystok do stacji Kaunas. Nie ma na Litwie stacji Kowno. Jeśli zostanie uruchomiony pociąg z Wilna do Warszawy to napisy relacji będzie Vilnius - Warszawa Zachodnia. (a nie Varsuva, bo nie ma w Polsce takiej stacji).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....