TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi PKP IC nie wrócą na stacje Wydminy i Stare Juchy. Musi wystarczyć wspólny bilet
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.07.2020 12:45:44
Pociągi PKP IC nie wrócą na stacje Wydminy i Stare Juchy. Musi wystarczyć wspólny bilet (foto: Wikiepdia/Upiór Północy)

Minister Infrastruktury jako organizator przewozów we współpracy z PKP Intercity, jako operatorem kolejowym realizującym przewozy PSC na zlecenie ministra, przeanalizowali rozwiązania dotyczące wprowadzenia postojów na stacjach Wydminy i Stare Juchy – podał wiceminister infrastruktury Rafał Weber.  

Analiza wykazała, że ww. stacje charakteryzuje typowo regionalne zapotrzebowanie na przewozy. Ideą przewozów międzywojewódzkich jest realizowanie przewozów dalekobieżnych, a więc zapewnienie połączeń między dużymi ośrodkami miejskimi w całym kraju, a następnie skomunikowanie mniejszych ośrodków, które znajdują się na trasach pomiędzy większymi miastami. Na omawianej linii kolejowej pociągi uruchamiane przez PKP Intercity zatrzymują się we wszystkich mijanych miastach powiatowych oraz miastach liczących ponad 10 tysięcy mieszkańców, a także w mniejszych miastach, jeżeli odległość między postojami wynosi co najmniej 50 km.

Według Rafała Webera w rozkładzie jazdy edycji 2017/2018 na stacjach Wydminy i Stare Juchy zatrzymywał się sezonowy pociąg TLK 18171/81170 "Posejdon" relacji Białystok – Szczecin Gł. – Białystok. Dane sprzedażowe PKP Intercity wskazują, że wymiana pasażerska na stacjach Wydminy i Stare Juchy była na znikomym poziomie i wynosiła 1,2 osoby na zatrzymanie pociągu na stacji Wydminy oraz 0,9 osoby na stacji Stare Juchy.

Linia kolejowa numer 38 jest głównym szlakiem łączącym Gdańsk i Olsztyn z Białymstokiem, dlatego istotnym jest uzyskanie na tej trasie atrakcyjnego czasu przejazdu, konkurencyjnego względem transportu drogowego.

Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że województwo warmińsko-mazurskie prawie na całym obszarze jest regionem atrakcyjnym turystycznie i wyznaczenie postojów we wszystkich gminach w sposób znaczący wydłużyłoby czas przejazdu. Wyjaśniam, że dowóz mieszkańców mniejszych miejscowości do stacji, na których można przesiąść się do pociągów dalekobieżnych, leży w kompetencji przewoźników regionalnych, których pociągi uruchamiane są w porozumieniu i na zlecenie Marszałków Województw. Korzystanie przez pasażerów z podróży łączonych pociągami dwóch przewoźników jest ułatwione poprzez wprowadzenie oferty "Wspólny bilet" – wskazał wiceminister.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Ministerstwo Infrastruktury
umowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....