TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągiem PKM na narty = skipass za 1 grosz
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.02.2017 10:49:50
Pociągiem PKM na narty = skipass za 1 grosz

Od 1 lutego aż do połowy kwietnia każdy narciarz, który przyjedzie na stoki Wieżyca Koszałkowo lub Wieżyca Kotlinka pociągiem PKM, może kupić bilety wjazdowe na wyciąg w cenie 1 gr.

Narciarze muszą jednak pamiętać, że rozkład PKM nie jest jeszcze dopasowany do godzin otwarcia obu ośrodków.

Od połowy grudnia pociągi PKM rozpoczęły stałe kursy do Kościerzyny, dzięki czemu w aktualnym sezonie zimowym mieszkańcy Trójmiasta i innych miejscowości położonych wzdłuż linii PKM mogą odwiedzać kaszubskie stoki narciarskie nie tylko samochodem, ale też wygodnym połączeniem kolejowym. Do takiej formy dojazdu na stoki zachęcają także właściciele wyciągów Wieżyca Koszałkowo i Wieżyca Kotlinka (Szymbark), którzy przygotowali dla nich nową promocję.

? Wartość biletu kolejowego PKM, z którym narciarz przyjdzie do ośrodka, będziemy zamieniać na promocyjny bilet wjazdowy na stok ? mówi Przemysław Borowski, dyrektor największego na Pomorzu ośrodka narciarskiego w Wieżycy Koszałkowo. ? Na takich samych zasadach bilet z PKM będzie można wymienić na sąsiednim stoku, czyli w Wieżycy Kotlince.

Pierwsi narciarze z biletami PKM pojawili się w ośrodkach już w środowy poranek. Bilety będą wymieniane według następującego schematu:

? Bilet kolejowy przyjazdowy do wartości 2,50 zł ? 1 wjazd wyciągiem w cenie 1 grosza

? Bilet kolejowy przyjazdowy do wartości 5,00 zł ? 2 wjazdy wyciągiem w cenie 2 groszy

? Bilet kolejowy przyjazdowy do wartości 7,50 zł ? 3 wjazdy wyciągiem w cenie 3 groszy

? Bilet kolejowy przyjazdowy powyżej wartości 7,50 zł (np. bilet normalny z Wrzeszcza to 8,70 zł) ? 4 wjazdy wyciągiem w cenie 4 groszy

Borowski dodaje, że taka forma promocji ma sprawić, że przyjazd na stok będzie de facto dla narciarzy bezpłatny.

? Cena biletu na pociąg PKM zwróci się na stoku, a do tego narciarze będą mogli w spokoju wypić grzańca i wrócić do Trójmiasta nie martwiąc się o korki ? mówi dyrektor ośrodka. ? W szczycie sezonu i w weekendy, gdy odwiedza nas najwięcej narciarzy, przejazd przez ronda w Żukowie to nawet kilkadziesiąt minut. Tymczasem pociągiem można dojechać szybciej i wygodniej, a teraz także taniej.

Jeszcze bez ski-busów, a rozkład pociągów do poprawki

Niestety, po narciarzy wysiadających na stacjach w Wieżycy (1,5 km od stoków) lub stacji Krzeszna (900 m) nie będą na razie przyjeżdżać ski-busy. Właściciele obu ośrodków obiecują jednak, że wrócą do pomysłu uruchomienia takich połączeń w przyszłym sezonie.

? Warto jednak pamiętać, że taki niespełna kilometrowy spacer z Krzesznej to zaledwie 10 minut, a częstym błędem narciarzy jest rozpoczęcie jazdy bez jakiejkolwiek rozgrzewki. Łatwo wówczas o kontuzję ? tłumaczy Borowski. ? Taki 10-minutowy spacer może natomiast spokojnie pełnić taką rolę.

Z promocji na kaszubskich stokach cieszą się także w PKM, choć jej przedstawiciele przyznają, że obecny rozkład nie jest jeszcze zbyt dobrze dopasowany do potrzeb pomorskich narciarzy.

? Wierzymy, że dla części miłośników narciarstwa możliwość szybkiego dotarcia na stok pociągiem będzie atrakcyjniejsza od często dłuższej podróży samochodem, którym w dodatku nie zawsze jest gdzie zaparkować ? mówi Tomasz Konopacki z PKM. ? Jeśli ta forma dojazdu na narty na Kaszuby rzeczywiście się przyjmie, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i SKM jako przewoźnikiem będziemy chcieli w kolejnym sezonie jeszcze bardziej dopasować rozkład jazdy do potrzeb takich pasażerów.

Dopasowanie rozkładu pod narciarzy przyda się o tyle, że w weekendy oba ośrodki są czynne do godz. 22, a ostatni pociąg PKM z Kościerzyny w stronę Trójmiasta odjeżdża o godz. 19:24 (w dni powszednie ostatni pociąg odjeżdża o 17:23). Na razie korzystanie z pociągów PKM przyda się więc tylko tym narciarzom, którzy wolą jeździć za dnia.

W godzinach otwarcia ośrodków w weekendy będzie można skorzystać łącznie z pięciu połączeń w obydwu kierunkach, zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych: odjazdy z Wrzeszcza o godz. 7:54, 10:54, 13:55, 16:28 i 18:32 (o ile planujemy nocleg), a w przeciwnym kierunku: 10:40, 13:40, 15:51, 17:23 oraz o wspomnianej 19:24.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
promocja
PKM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....