TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągu z Raciborza do Łeby i Helu nie będzie, wiemy ile by kosztował
InfoRail - Opublikowano: 28.07.2016 10:47:39 3 komentarze
Pociągu z Raciborza do Łeby i Helu nie będzie, wiemy ile by kosztował

Pociągi relacji Racibórz ? Łeba/Hel nie zostały ujęte w planie transportowym ? poinformował Piotr Stomma, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa.

Dodał, że w obecnej wersji rocznego rozkładu jazdy pociągów edycji 2015/2016 PKP Intercity zaplanowały kursowanie sezonowego pociągu nocnego TLK 45250 / 54251 ?Aquarius? w relacji Katowice ? Hel/Łeba ? Katowice. Pociąg w założeniu zapewnia w okresie wakacji połączenie aglomeracji śląskiej i Łodzi z Trójmiastem i Łebą oraz miejscowościami turystycznymi położonymi nad Bałtykiem. Obecnie w składzie pociągu ?zaplanowano kursowanie dwóch grup wagonów bezpośrednich kursujących z Katowic do Łeby (4 wagony drugiej klasy oraz wagon z miejscami do leżenia) oraz do Helu (4 wagony klasy drugiej oraz wagon sypialny). Jednocześnie informuję, że uruchomienie pociągu w powyższej relacji zostało zaplanowane również w kolejnej edycji rozkładu jazdy 2016/2017. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w chwili obecnej nie zna założeń dotyczących kolejnych edycji rozkładów jazdy.

Ponadto Stomma wyjaśnia, że zasady organizowania pasażerskich przewozów kolejowych określają przepisy ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym. Zgodnie z przepisami ww. ustawy, do ministra właściwego ds. transportu należy organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich o zasięgu międzywojewódzkim i międzynarodowym. W związku z powyższym, Minister Infrastruktury i Budownictwa, jako ustawowy organizator międzywojewódzkich połączeń kolejowych, zapewnia odpowiedni poziom dofinansowania kursowania wybranych pociągów, ujętych we wspomnianym wyżej planie transportowym oraz objętych umową o świadczenie usług publicznych. Limit środków w budżecie państwa na 2017 r. przeznaczonych na dofinansowanie m.in. międzywojewódzkich pasażerskich przewozów kolejowych jest ograniczony i nie obejmuje dofinansowania pociągów jadących we wskazanej relacji. PKP Intercity nie są zainteresowane uruchomieniem połączenia z Raciborza do Łeby i Helu na zasadach komercyjnych z uwagi na znaczny deficyt, który takie połączenie może generować (na podstawie przeprowadzonej analizy ekonomicznej wzrost kosztów uruchomienia pociągu do/z Raciborza oszacowano na ok. 630 tys. PLN przy założeniu niezmienionego zestawienia pociągu).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Racibórz
Hel
Łeba
 • ledza – 28.07.2016

  Bla,bla,bla codziennie brakuje po jednym wagonie w stronę Helu i Łeby

 • Zetes – 29.07.2016

  Raz udało mi się w tym roku zobaczyć 5-cio wagonowy skład zmierzający ze Sląska do Łeby... Pomyśleć, że przed laty skład Bielsko Biała - Łeba liczył 14 wagonów - wiele się zmieniło... poza niemiłosiernie długim czasem podróży!

 • tubylec – 29.07.2016

  Potwierdzam informację @ledza. Wczoraj z Łeby w kierunku Katowic wyruszyły skład Aquarius zestawiony z trzech wagonów 2 klasy i kuszetki. Skład zestawione był z wagonów nominalnie odpowiadających 1 kl ale zdeklasowanego do 2, oraz wagonu sypialnego zamienionego na wagon z miejscami do leżenia. Prawdomówność ministra dobrej zmiany jest zatem taka jak całego rządu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....