TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podlasie ponownie dofinansowuje pociągi do Walił. Już jeżdżą
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.04.2019 09:05:54
Podlasie ponownie dofinansowuje pociągi do Walił. Już jeżdżą (foto: UMWP)

W weekendy od 27 kwietnia do 29 września będzie kursować "turystyczny" pociąg z Białegostoku do Walił. Pierwszy taki pociąg odjechał w minioną sobotę z dworca kolejowego w Białymstoku. Połączenie finansuje samorząd województwa podlaskiego.

Trasa liczy 36 km i prowadzi przez malownicze rejony Puszczy Knyszyńskiej, gdzie można uprawiać turystykę rowerową, pieszą, biegać. W sobotę wiele osób jadących tym pociągiem miło ze sobą rowery.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki poinformował przed odjazdem pociągu, że zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu połączenia kolejowego Białystok-Waliły, bo cieszy się ono w sezonie dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów. "Dlatego zarząd województwa podlaskiego chce dofinansować tę linię wspólnie z Przewozami Regionalnymi tak, żeby pasażerowie mogli z niej korzystać zarówno w ten długi weekend majowy, w inne długie weekendy, ale też w całe wakacje" - mówił marszałek. Podkreślał, że chodzi o to, by turyści mogli "cieszyć się widokami pięknego województwa podlaskiego".

Kosicki zaznaczył, że zarząd będzie szczegółowo analizował sytuację i rozważał to, by wydłużyć funkcjonowanie tych pociągów także poza sezon wakacyjny. "Chcemy się wspólnie przyjrzeć jak to będzie wyglądało, jakie będzie obłożenie, ilu turystów, pasażerów skorzysta z tej linii" - powiedział marszałek. Na obecne połączenia zarząd województwa przeznaczył prawie 150 tys. zł - dodał Kosicki.

Dyrektor podlaskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne Janina Zyta Wilczewska poinformowała, że do Walił będą jeździć dwa pociągi dziennie, ale np. w dniach od 27 kwietnia do 5 maja będą jeździć codziennie, podobnie będzie w długi weekend czerwcowy ( 20-23.6.) oraz w dniach 15-18 sierpnia. Wilczewska poinformowała także, że na wniosek stowarzyszenia "Kolejowe Podlasie" pociągi zostały nazwane. Ten odjeżdżający rano nazwano "Poleski", popołudniowy "Radunin". Dyrektor zaznaczyła także, że bilet do Walił jest objęty promocją, bilety są tańsze o połowę w porównaniu do podstawowego cennika Przewozów Regionalnych. Wilczewska nie podała, ile osób skorzystało z połączenia do Walił w ubiegłym sezonie. Określiła jedynie, że było to "więcej niż w latach poprzednich". Nieinformowanie o faktach to standard w Przewozach Regionalnych, nie ma się zatem co dziwić, że takie dane nie zostały przedstawione.

Pociąg do Walił po raz pierwszy po szesnastoletniej przerwie uruchomiono w 2016 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Przewozy Regionalne
Podlaskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....