TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podlaski samorząd daje kasę na kolejowy wiadukt
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.03.2019 13:44:49 1 komentarz
Podlaski samorząd daje kasę na kolejowy wiadukt (mat. pras.)

Ponad 50 mln zł będzie kosztowała budowa wiaduktu nad torami kolejowymi w Sokółce. W piątek w Białymstoku podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Wiadukt ma być gotowy za dwa lata.

Samorząd województwa przekazał na tę inwestycję 45 mln zł, spółka PKP PLK prawie 11 mln zł z UE z programu Infrastruktura i Środowisko. Umowę z firmą Intop Warszawa sp z o.o. podpisali m.in. marszałek województwa Artur Kosicki, członek zarządu województwa Wiesława Burnos i prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

W ramach inwestycji w Sokółce powstanie wiadukt nad torami, który zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej oraz przejazd Roski Małe. Wiadukt będzie wyposażony w windę, schody, ma być też ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja obejmuje również rozbudowę w mieście drogi wojewódzkiej nr 674.

"Wiadukt w Sokółce jest jednym z wielu wiaduktów kolejowo-drogowych, które w Polsce budujemy, żeby poprawić bezpieczeństwo, płynność ruchu kolejowego i drogowego" - powiedział dziennikarzom prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Wybrana w przetargu firma ma na budowę wiaduktu nieco ponad dwa lata(26 miesięcy).

"Lato 2021 r. - będziemy korzystali z tego wiaduktu" - dodał Merchel. Podkreślił, że wiadukt poprawi bezpieczeństwo przejazdu w newralgicznym miejscu w Sokółce, gdzie tworzą się kolejki aut oczekujących na przejazd, gdy jedzie pociąg.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że inwestycja w Sokółce będzie także służyć rozwojowi województwa, bo usprawni komunikację i poprawi bezpieczeństwo. Ocenił, że ten wiadukt to "marzenie" wielu mieszkańców Sokółki. Członek zarządu województwa podlaskiego Wiesława Burnos dodała, że dopełniono wszystkich procedur związanych z inwestycją w Sokółce, umowa z wykonawcą mogła być więc podpisana.

"Ta inwestycja ma bardzo duże znaczenie dla Sokółki ponieważ mieszkańcy czekają na tę inwestycję praktycznie 60 lat" - oceniła obecna przy podpisywaniu umowy burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Podkreśliła, że przejazd, gdzie stanie wiadukt, jest w newralgicznym miejscu komunikacyjnym, dziennie przejeżdża tamtędy ok. 7 tys. samochodów. Burmistrz mówiła, że obecny przejazd jest niebezpieczny dla ruchu kołowego i dla pieszych. Za inwestycje dziękował również starosta sokólski Piotr Rećko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
wiadukt
PKP PLK
  • Pt47 – 01.04.2019

    Bardzo sobie cenię Trans Info ale ostatnio, gdy czytam:"kolejowy wiadukt", "przesiadkowy węzeł" itd. to mnie skręca. Taka pisownia rozmnożyła się ostatnio strasznie. Przecież to nie angielski ani automatyczne tłumaczenie więc brzmi niedobrze. Może po prostu nasz "wiadukt kolejowy" czy "węzeł przesiadkowy"Pozdrawiam

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....