TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podlaskie nowości. Trzy przystanki i pociąg z Suwałk do Szczecina
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.12.2019 16:45:29 1 komentarz
Podlaskie nowości. Trzy przystanki i pociąg z Suwałk do Szczecina

Z trzech nowych przystanków kolejowych na trasie Białystok-Czeremcha (Podlaskie) będą mogli od niedzieli korzystać pasażerowie w nowym rozkładzie jazdy pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe kończą inwestycje na te trasie.

Prace na odcinku Białystok-Bielsk Podlaski (Lewki) kosztowały ok. 65,5 mln zł; inwestycja jest dofinansowana z UE z programu Polska Wschodnia 2014-2020. Inwestycja ma poprawić dostęp mieszkańców do kolei.

W ramach tej inwestycji przebudowano łącznie sześć stacji i przystanków na tej trasie. Nowe przystanki dostępne od niedzieli to: Białystok Nowe Miasto, Hryniewicze i Orzechowicze. Mieszkańcy korzystają już ze zmodernizowanych stacji: Bielsk Podlaski, Strabla oraz przystanków: Zimnochy, Hołówki Duże, Białystok Stadion.

"Nowe przystanki posiadają perony jednokrawędziowe. Platformy mają wysokość dostosowaną do wysokości kursujących na trasie szynobusów, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przygotowano ławki i wiaty oraz czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne. Na peronach zamontowano ekonomiczne, energooszczędne oświetlenie ledowe. Dojścia do pociągów są przystosowane dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się" - poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przebudowano również 7 km torów, wymieniono 15 rozjazdów, zmodernizowano 26 przejazdów kolejowo-drogowych, 12 obiektów inżynieryjnych, wyremontowano most na rzece Narew. W ramach kolejnych etapów tej inwestycji, będą jeszcze przygotowywane urządzenia sterowania ruchem. Gdy wszystkie prace są zakończą pociągi osobowe będą mogły jeździć na tej trasie z prędkością 120 km/h, a towarowe 80 km/h. Wszystkie prace zakończą się w drugiej połowie 2020 r.

Zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych

Podlaski oddział spółki Przewozy Regionalne podkreśla, że w rozkładzie od 15 grudnia zmienią się nieco czasy kursowania pociągów, większość zmian w nowym rozkładzie pociągów regionalnych wejdzie w życie w regionie 1 stycznia 2020 r.

Wiąże się to z tym, że zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu dofinansowania tych pociągów. Kwoty nie podano. Poinformowano jedynie, że pozwoli to na pokonanie przez pociągi regionalne będą mogły pokonać ok. 100 tys. km więcej niż w 2019 r. Przewozy Regionalne będą obsługiwać 74 pociągi krajowe - o cztery więcej niż obecnie.

W weekendy w 2020 r. ma dalej jeździć pociąg z Białegostoku do Kowna na Litwie (przez Kuźnicę Białostocką). Ma być też o jedną parę pociągów więcej na trasie Białystok-Kuźnica B. i Białystok-Czeremcha.

PKP Intercity przywraca połączenia z Suwałk do Szczecina

Od 15 grudnia, w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity w Podlaskiem będzie natomiast przywrócone bezpośrednie połączenie z Suwałk do Szczecina. To - jak podaje w komunikacie prasowym PKP Intercity - główna zmiana w rozkładzie jazdy w regionie. Z Suwałk do Szczecina będzie można pojechać pociągiem TLK Podlasiak przez Ełk i Warszawę. W sezonie wakacyjnym na tej trasie będzie jeździć pociąg TLK Latarnik.

"W lipcu 2020 roku pociągi z Białegostoku do Olsztyna zaczną kursować trasą objazdową po rozpoczęciu modernizacji linii kolejowej na odcinku Ełk – Giżycko i jej zamknięciu. IC Mamry relacji Wrocław – Białystok będzie kursować tylko do Giżycka. Pociąg TLK Rybak relacji Białystok – Szczecin nie będzie prowadzić grupy wagonów na Hel w okresie wakacji" - podało PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
stacja
PKP Intercity
PKP PLK
  • Diszyłbus – 17.12.2019

    Był kiedyś pociąg 'pośpieszny" Szczecin - Białystok. Jechał przez Drawsko, Chojnice, Tczew, Olsztyn ... i dalej przez piękne Mazury. Mieszkańcy południowej części Zachodniopomorskiego (obecnego) mieli piękne połączenie do Olsztyna, Białegostoku, Suwałk i dalej na Litwę. Obecne proponowane połączenie to kolejne wpisanie pociągu Szczecin - Warszawa i Warszawa Białystok.... jakby ich tam było mało.Cóż można powiedzieć.. To pozorne sprzyjanie podróżnym... Ze Szczecina i tak do Białegostoku pojadą przez Gdańsk (z przesiadką), bo krócej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....