TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pojechaliśmy pierwszym Dragonem do Krakowa [FILM]
InfoRail - Opublikowano: 19.12.2015 20:25:52
Pierwszy kurs Dragona

Dziś w pierwszy kurs z Warszawy Wschodniej do Krakowa wyruszył Dragon. To świetna alternatywa na weekendowy wypad do stolicy Małopolski. Nasze pociągi pasażerowie mogą wykorzystać na sobotni wypad do Krakowa bądź dojazd na kolację do Warszawy ? mówił Dariusz Grajda, członek Zarządu Kolei Mazowieckich. Zalety nowego połączenia podkreślał też Marszałek Adam Struzik. Zwrócił uwagę na to, że Dragon, ale także Słoneczny, który od dziś weekendowo jeździ do Gdyni, jest tani i szybki. Faktycznie do Krakowa pociąg mazowieckiego przewoźnika dociera w 2 godziny i 40 minut. A mógłby znacznie szybciej, gdyby nie przymusowe postoje czy konieczność przepuszczenia Pendoliono. Skład Bombardiera, który obsługuje Dragona, ale też Słonecznego, jedzie z prędkością do 160 km/h. Na znacznym odcinku trasy może wykorzystać pełnię swoich możliwości. Dzięki temu czas przejazdu mógłby być krótszy o jakieś 15-20 minut. Nie jest. Dlaczego? Bo priorytet ma ktoś inny?

Nie konkurujemy z Pendolino ? mówi Dariusz Grajda. Chcemy mieć swoich pasażerów. Na razie jeździmy do marca, to podróżni zadecydują czy czas kursowania pociągów zostanie wydłużony - dodaje. W pierwszy kurs Dragon pojechał zapełniony w około 40%. To trochę za mało, żeby przewoźnik czuło się usatysfakcjonowany. Potrzebujemy zapełnień na poziomie powyżej 50% - mówi Dariusz Grajda. Pasażerów może skusić dobra cena i dobry czas przejazdu, o których wspomnieliśmy powyżej. Ale także możliwość przewozu roweru czy psa. I Dragon i Słoneczny są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. W składach jest dostępny catering. Za bilet na trasie Warszawa ? Kraków trzeba zapłacić 40 zł. Studenci i seniorzy płacą znacznie mniej. A Dragon może być właśnie tym połączeniem, z którego będzie chciała korzystać młodzież. Studenci zapłacą zatem 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 wynosi 26 zł.

Pociąg do Krakowa odjeżdża z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dociera o 12:14. W drogę powrotną wyrusza o godzinie 16:18 i dowozi podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:08. Ale dziś do Warszawy Zachodniej przyjechaliśmy kilka minut przed czasem, mino, że z Krakowa odjechaliśmy kilka minut po czasie.

Pociąg ?Słoneczny? do Gdyni, wyjeżdża z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20 i na miejsce dociera o godzinie 11:38. W drogę powrotną rusza o godzinie 13:40 i do Warszawy Zachodniej dociera o godzinie 17:44. Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Zachodnia ? Gdynia Główna wynosi 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł, uczniowie 28,35 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 (dla osób do 26 roku życia i po 60 roku życia) wyniesie 29,25 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....