TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pół roku bez pociągów Białystok ? Czeremcha
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.02.2017 11:37:58
Pół roku bez pociągów Białystok ? Czeremcha (źródło: Wikipedia/Senq, lic. CC BY-SA 3.0)

Na odcinku Czeremcha ? Białystok, z uwagi na szeroki zakres prac modernizacyjnych, PKP PLK planują wyłączenie z eksploatacji tej linii w okresie 6 miesięcy (12 marca ? 10 września).

Jak poinformował wiceminister Kazimierz Smoliński w celu zminimalizowania utrudnień związanych z wykonywaniem robót budowlanych na linii kolejowej nr 32 prace podzielone zostaną na dwa etapy. W etapie I obejmującym odcinek Białystok ? Bielsk Podlaski zamknięcia torowe obowiązywać będą od 12 marca do 10 czerwca, natomiast w etapie II (odcinek Czeremcha ? Bielski Podlaski) zamknięcia obowiązywać będą od 11 czerwca do 10 września. Na czas prac za wszystkie kursujące obecnie pociągi pasażerskie wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK SA czas przejazdu autobusu na trasie Białystok ? Bielsk Podlaski oraz Czeremcha ? Bielski Podlaski wyniesie 103 minuty.

Ale to nie koniec utrudnień na Podlasiu. Na linii kolejowej nr 31 na odcinku granica woj. podlaskiego ? Czeremcha ruch pociągów będzie prowadzony po czynnym torze. Natomiast na odcinku Czeremcha ? Hajnówka prace budowlane związane z wymianą nawierzchni kolejowej prowadzone będą w ramach projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia pn. "Prace na linii kolejowej nr 31 na odcinku gr. Województwa - Czeremcha ? Hajnówka". Aktualnie projekt znajduje się na etapie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej i robót budowlanych. Zagadnienia związane ze sposobem prowadzenia prac znane będą po przedstawieniu przez wykonawcę koncepcji projektowej z opisem sposobu realizacji inwestycji i użytej technologii. Jednakże zgodnie z informacjami PKP PLK, na odcinku jednotorowym Czeremcha ? Hajnówka planowana jest komunikacja zastępcza w całym okresie prowadzenia robót.

Z kolei na linii kolejowej nr 36 Ostrołęka ? Łapy kursowanie pociągów pasażerskich jest obecnie zawieszone, a Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego nie przewiduje uruchomienia przewozów pasażerskich po zakończeniu prac budowlanych. PKP PLK planują wprowadzenie zamknięć torowych w okresie 1 marca ? 18 października.

Smoliński informuje, że prace na liniach kolejowych nr 31, 32 i 36 na terenie województwa podlaskiego związane są z przygotowaniem tras objazdowych dla modernizacji linii kolejowej E75 na odcinkach Sadowne ? Czyżew oraz Czyżew ? Białystok. Prace te będą realizowane w ramach zadania pn. "Polepszenie jakości usług przewozowych na liniach objazdowych 31, 32 i 36". 27 stycznia br. podpisana została umowa z wykonawcą na realizację powyższych prac. Poprawa stanu technicznego ww. linii kolejowych skutkować będzie likwidacją ograniczeń prędkości, co umożliwi skrócenie czasu przejazdu pociągów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Podlaskie
Czeremcha
Białystok
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....