TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Policja: to kierowca śmieciarki może być winien wypadku z udziałem szynobusu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.10.2017 08:42:40 1 komentarz
Policja: to kierowca śmieciarki może być winien wypadku z udziałem szynobusu (źródło: Twitter/Radio Gdańsk)

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to kierowca śmieciarki może być winien wypadku z udziałem szynobusu, do którego doszło w poniedziałek na przejeździe w Nowym Gronowie niedaleko Człuchowa (Pomorskie). Po zderzeniu pojazdów do szpitali przewieziono 15 osób.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. "Wstępnie ustaliliśmy, że kierowca śmieciarki, wjeżdżając na przejazd kolejowy, nie upewnił się, że może bezpiecznie przejechać przez tory. Gdy zauważył, że jedzie pociąg, który zresztą dawał mu sygnały dźwiękowe, zdążył tylko przyspieszyć" – powiedział PAP oficer prasowy człuchowskiej policji Sławomir Gradek.

Dodał, że po tym, jak szynobus uderzył w śmieciarkę, od ciężarówki oderwała się w całości kabina, a reszta samochodu została poważnie zniszczona. "Leży w rowie niedaleko szyn" – powiedział Gradek.

Sprostował też wcześniej przekazaną informację, według której szynobus przewrócił się na bok. "Szynobus wykoleił się, ale stoi: nie potwierdziły się informacje o jego przewróceniu" – zaznaczył.

Dodał też, że z informacji przekazanych przez obecnych na miejscu lekarzy i ratowników medycznych wynika, że na miejscu udzielono pomocy lekarskiej 16 osobom (w tym trzem jadącym śmieciarką). Służby medyczne chciały przetransportować wszystkie te osoby do szpitali. Ostatecznie jednak do placówek medycznych przewieziono 15 osób: jedna odmówiła przyjęcia takiej pomocy medycznej.

Dwie poszkodowane osoby przetransportowano śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy – poinformował Gradek. Wcześniej informował on o czterech poważniej rannych osobach. "To były wstępne informacje" - zaznaczył Gradek, dodając, że dopiero po uzyskaniu informacji ze szpitali będzie mógł podać bardziej szczegółowe dane.

Dodał, że straż pożarna zakończyła już pracę na miejscu zdarzenia (rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa informował, że do wypadku przyjechało osiem zastępów strażackich), a na miejscu wciąż są policja i prokuratura.

Karol Jakubowski z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował w rozesłanym mediom komunikacie, że w zdarzeniu brał udział należący do Przewozów Regionalnych autobus szynowy relacji Chojnice–Piła. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że ruch pociągów na tej trasie został wstrzymany, a na odcinku Lipka Krajeńska–Chojnice wprowadzono komunikację zstępczą. "Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane na bieżąco na stacjach i przystankach" – podał Jakubowski.

Dodał też, że na miejsce wypadku - przejazd kolejowo-drogowy między stacjami Wierzchowo Człuchowskie a Lipka Krajeńska - jedzie specjalny pociąg techniczny.

Poinformował również, że przyczyny wypadku będzie badać specjalna komisja. Zaznaczył, że w miejscu zdarzenia była dobra widoczność i oznakowanie.

Jakubowski poinformował, że w ubiegłym roku w województwie pomorskim doszło do sześciu wypadków na przejazdach. Zginęły dwie osoby. "W br. było sześć wypadków. Zginęła jedna osoba" – poinformował, dodając, że w województwie jest 577 przejazdów, 211 to przejazdy z sygnalizacją lub rogatkami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
wypadek
szynobus
  • www – 24.10.2017

    Nie no, pociąg czaił się w krzakach i usiłował upolować śmieciarkę! Czyżby pociąg był jednak winny? No, bez jaj...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....