TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ponad 600 klimatyzowanych pojazdów w Kolejach Czeskich
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 12.03.2013 12:38:39 1 komentarz
Ponad 600 klimatyzowanych pojazdów w Kolejach Czeskich

Ceske drahy pod koniec 2012 roku eksploatowały już ponad 600 klimatyzowanych pojazdów. W ciągu ubiegłego roku ich liczba wzrosła o ponad 110 sztuk. Co ważne dla pasażerów nie wszystkie zostały skierowane do obsługi połączeń międzymiastowych i dalekobieżnych. Około połowa z pojazdów klimatyzowanych trafiła do obsługi pociągów regionalnych.  W roku bieżącym przewoźnik planuje sukcesywne wprowadzanie kolejnych jednostek, wyposażonych w klimatyzację.  Na koniec 2013 roku ma być ich ponad 100, łącznie już ponad 700.  

W transporcie dalekobieżnym klimatyzowane wagony kursują w wybranych pociągach kategorii Express i Eurocity, które łączą Czechy z miastami zagranicą, a także największe miasta w samych Czechach. Ale ostatnio modernizowane wagony pojawiają się także w wybranych relacjach regionalnych. Pasażerowie mogą liczyć na klimatyzację w pociągach expressowych, kursujących m.in. na trasach Praga - Pilzno - Domažlice –Monachium, Usti nad Labem - Kolonia lub z Ołomuńca przez Prerov, Otrokovice i Breclav do Brna. Dalszego zwiększenia liczby modernizowanych wagonów w pociągach Ceskich Drah można spodziewać  do końca 2014 roku.

Ponad trzysta klimatyzowanych pojazdów jest już eksploatowanych w transporcie regionalnym i podmiejskim. Większość z tych pojazdów to jednostki CityElefant, zakupione przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, kursujące w okolicach Usti nad Labem, Lichkova we wschodnich Czechach i zapewniających transport na kilku trasach w regionie. Klimatyzowane pojazdy są teraz również dostarczane dla regionu Liberec. Stopniowo do ruchu są wprowadzane także kolejne nowoczesne składy RegioPanter i RegioShark.

Koleje Czeskie uruchomiły pierwsze klimatyzowane wagony w 1994 roku. Były to jednostki restauracyjne w pociągach EuroCity. Pierwsze nowoczesne, klimatyzowane wagony kursowały w Czechach już znacznie wcześniej, bo pod koniec lat 80-tych w pociągu InterExpress Progress relacji Praga –Berlin, obsługiwanym taborem niemieckim.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
CD
Czechy
klimatyzacja
  • Jerzy_CZ – 13.03.2013

    Elefanty kursują głównie w okolicach Pragi oraz Ostrawy, gdzie stanowią podstawowy tabor dla przewozów regionalnych oraz aglomeracyjnych. Do Usti n/L kursują regularnie na linii U4 z Pragi, do Lichkowa zaś chyba jeden lub dwa na przyśpieszonych, to jest tam taki rarytas.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....