TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Prezes Zgorzelski jest za. A nawet przeciw!
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.06.2019 14:51:37 2 komentarze
Prezes Zgorzelski jest za. A nawet przeciw!

Otrzymaliśmy odpowiedź od prezesa Przewozów Regionalnych oraz od prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w sprawie apelu o wzmocnienie przewozów na Pol'and'Rock Festival – poinformowała podczas briefingu prasowego marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Prezes UTK popiera decyzję samorządu w 100%. Zaskakująca jest odpowiedź prezesa PR, który najpierw krytykuje nasze działania, a w kolejnym zdaniu zapewnia o swojej otwartości na współpracę w celu wzmocnienia składów pociągów w okresie trwania festiwalu - podaje Urząd Marszałkowski.

Przypomnijmy, 11 czerwca br. marszałek Elżbieta Anna Polak wystosowała list do prezesa spółki Przewozy Regionalne, w którym apelowała o dodatkowe wzmocnienia planowych składów oraz uruchomienie dodatkowych kursów wahadłowych na newralgicznych odcinkach dojazdowych do stacji w Kostrzynie. Na apel ten w pierwszej kolejności odpowiedzieli marszałkowie: pomorskiego – Mieczysław Struk, zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz oraz wielkopolskiego – Marek Woźniak. Rozmowy w sprawie dodatkowych połączeń prowadzi także marszałek kujawsko-pomorski oraz mazowiecki. Za tę solidarność samorządowcom podziękowała marszałek Elżbieta Anna Polak. Bardzo sobie cenię współpracę marszałków. Samorządy mogą na siebie liczyć. Mam więc nadzieję, że również inne województwa dołączą do apelu naszego, ale przede wszystkim Jurka Owsiaka – podkreślała.

Poinformowała także, o odpowiedzi na apel od Wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego Radosława Pacewicza, który w pełni popiera apel marszałek oraz działania podjęte przez samorządowców.

Kolej jest najbezpieczniejszym i najbardziej predystynowanym środkiem transportu do zapewnienia przewozu uczestników wszelkiego rodzaju imprez masowych. (…)Kierując się bezpieczeństwem publicznym wskazuję również potrzebę wcześniejszego zabezpieczenia odpowiedniej rezerwy taborowej, a także rozważenia zawarcia odpowiednich porozumień i uruchomienia dodatkowych relacji, uwzględniających zapotrzebowanie społeczne – czytamy w piśmie.

Na apel odpowiedział także prezes spółki Przewozy Regionalne Krzysztof Zgorzelski. Prezes PR najpierw krytykuje nasze działania i troskę związaną z zapewnieniem bezpiecznego transportu na festiwal, podkreśla, że są to niepotrzebne wydarzenia medialne, wzywa marszałka województwa lubuskiego do zaprzestania działań szkodzących spółce. Jest to dla mnie dużym zaskoczeniem, szczególnie, ze w kolejnym zdaniu zapewnia o swojej otwartości na współpracę w celu wzmocnienia składów pociągów w okresie trwania festiwalu – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Dodaje także, że Lubuskie, ale też inne samorządy, mocno wspierają transport kolejowy.

Zawsze namawialiśmy mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. Wzmacniamy ten transport poprzez kolejne inwestycje w infrastrukturę, ale dopłacamy także co roku 45 mln zł (tylko w 2018 r.) do Przewozów Regionalnych. Kupujemy również nowy tabor, ale gdy jest potrzeba nie możemy liczyć na przewozy regionalne – mówi marszałek Polak.

Lubuskie prowadzi rozmowy z regionalnym oddziałem PR. Jak podkreśla marszałek, samorząd chce aby uczestnicy bezpiecznie dotarli do samego Kostrzyna. Jak podaje dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji, Sławomir Kotylak, do tej pory Lubuski Oddział PR nie był w stanie przedstawić oferty taborowej, ani liczby dodatkowych połączeń.

W rezultacie po rozmowach ustalono, że do środy, do godz. 12:00 zostanie nam przedstawiona oferta handlowa, która ma wzmocnić połączenia pomiędzy Zieloną Górą i Kostrzynem oraz między Gorzowem oraz Krzyżem i Kostrzynem – wyjaśnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
Przewozy Regionalne
  • mechanik – 18.06.2019

    A teraz zeus pobełkocz trochę.

  • DarekP – 20.06.2019

    Myślę, że po tych akcjach prezes PR powinien się podać do dymisji, Nawet jeżeli miałoby top być działanie pro-forma.Myślę, jednak, że po przeanalizowaniu całej historii Pr nie będą sobie miały niczego do zarzucenia.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....