TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przedostatnia decyzja lokalizacyjna dot. budowy trasy Rail Baltica
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.06.2020 08:45:30
Przedostatnia decyzja lokalizacyjna dot. budowy trasy Rail Baltica

Wojewoda podlaski wydał w poniedziałek decyzję lokalizacyjną ws. przebudowy 16-km fragmentu międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica od stacji Białystok do stacji Łapy. To jeden z elementów przygotowywanej przebudowy 70-km odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica.

Przebudowę odcinka Czyżew-Białystok przygotowują PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W ramach prowadzonych procedur, w dokumentacji, odcinek ten jest podzielony na mniejsze fragmenty. W urzędzie wojewódzkim w Białymstoku wydawane są najpierw decyzje lokalizacyjne dla tych fragmentów, które są podstawą do wydania pozwoleń na budowę.

Wojewoda Bohdan Paszkowski poinformował, że wydana przez niego w poniedziałek decyzja jest przedostatnią decyzją lokalizacyjną, brakuje jeszcze takiej decyzji na przebudowę stacji kolejowej Łapy (3 km). Dodał, że procedury są wszczęte. Wyjaśnił, że odcinek ten jest krótki, ale przebudowa będzie skomplikowana, bo wiąże się np. z zapewnieniem bocznic podmiotom gospodarczym.

Wojewoda poinformował jednocześnie, że wydał już także pozwolenia na budowę dla pięciu fragmentów odcinka Czyżew-Białystok, na trzy kolejne trwa procedura, urząd czeka jeszcze na kolejne wnioski od inwestora o wydanie takich pozwoleń. Dodał, że ma nadzieję, że te wydawane decyzje będą "niezwłocznie uruchamiać proces inwestycyjny na poszczególnych odcinkach tej trasy".

"Cieszę się, że kończymy prace dokumentacyjne dotyczące przebiegu trasy Rail Baltica, trasy bardzo ważnej, o charakterze międzynarodowym, która ma skomunikować zachód Europy z krajami skandynawskimi. Jest to trasa międzynarodowa, uznana za jeden ze szlaków tras europejskich" - powiedział wojewoda podlaski. Dodał, że liczy także na to, że inwestycja spowoduje, że Polska zyska dobre połączenie komunikacyjne, wpłynie na rozwój gospodarczy kraju, ale też regionu.

Odcinek Czyżew-Białystok Rail Baltica to jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w Podlaskiem. To ostatni odcinek modernizacji trasy kolejowej Warszawa-Białystok - fragmentu międzynarodowej trasy Rail Baltica. Jak zapowiadały wcześniej wielokrotnie PKP PLK, po modernizacji trasy pociągi osobowe będą mogły jeździć z prędkością do 200 km/h, a podróż z Białegostoku do Warszawy ma trwać półtorej godziny, czyli o godzinę krócej niż obecnie.

Wojewoda poinformował, że w decyzji lokalizacyjnej na odcinek od stacji Białystok do stacji Łapy będą przebudowane stacje m.in. Baciuty, Trypucie, Niewodnica, Klepacze, będą demontowane stare i budowane nowe mosty kolejowe, powstanie nowy most drogowy, wiadukty, przepusty, będzie przebudowany system sterowania ruchem, sieci teletechniczne, w tym energetyczna, będą też budowane ekrany akustyczne w rejonach podmiejskich.

"Wszyscy liczymy również, że niebawem będziemy mogli procedować również kolejne odcinki, już od Białegostoku na północ naszego województwa" - dodał Bohdan Paszkowski. Dodał, że na razie nie ma w urzędzie wojewódzkim żadnych postępowań związanych z trasą Rail Baltica powyżej Białegostoku - w stronę Ełku (Warmińsko-Mazurskie) i dalej do granicy z Litwą w Trakiszkach.

PKP PLK informowały PAP w ostatnich tygodniach, że zakończyła się procedura odwoławcza w Krajowej Izbie Gospodarczej dotycząca rozstrzygnięcia przetargu na budowę odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica, miała być jeszcze prowadzona kontrola związana z zamówieniami publicznymi.

Przebudowa odcinka Czyżew-Białystok jest dofinansowana z UE z programu CEF - Łącząc Europę.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Rail Balica
Białystok
Podlaskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....