TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne z nową umową w Opolskim
InfoRail - Opublikowano: 05.12.2016 14:05:08 1 komentarz
Przewozy Regionalne z nową umową w Opolskim (foto: UMWO)

1 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisana została umowa na ofertę przewozową roku 2017. Będzie to drugi rok realizacji pięcioletniego kontraktu, jaki samorząd województwa zawarł z Przewozami Regionalnymi.

Umowę podpisali Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa oraz Krzysztof Mamiński, prezes przewoźnika.

Jak informował Szymon Ogłaza przyszłoroczna oferta wiąże się z samymi plusami. Do wchodzącego w życie od 11 grudnia nowego rozkładu jazdy wprowadzonych zostanie 14 nowych połączeń ? m.in. do Częstochowy, Brzegu, Karłowic, Pluder, pojawią się nowe relacje np. Wrocław ? Częstochowa, Zawadzkie ? Wrocław, Opole ? Karłowice, 12 pociągów będzie kursować częściej (np. w dni wolne od pracy).

Wśród nowych połączeń jest m.in. pociąg relacji Wrocław Główny (odjazd o 17.08) do Częstochowy przez Opole, który kursować będzie w piątki po to, by ułatwić studiującej młodzieży dotarcie do domu. W niedzielę wieczorem wyjedzie on z Częstochowy o godz. 18.37 przez Opole (19.56) do Wrocławia (20.55). Szymon Ogłaza mówił też, że w związku z budową obwodnicy drogowej Czarnowąsów i budową Elektrowni Opole utrudniony jest wyjazd w kierunku Namysłowa oraz przejazd przez miejscowości leżące na trasie pomiędzy Opolem a Elektrownią. Alternatywą dla komunikacji samochodowej będą więc połączenia kolejowe z Opola do Karłowic oraz z Karłowic do Opola.

W grudniu tego roku samorząd województwa odbiera czwarty z Impulsów, które obsługują linię Kędzierzyn-Koźle ? Wrocław. W nowym rozkładzie jazdy na rok 2016/2017 zwiększy się liczba połączeń Impulsami na trasach Opole ? Brzeg ? Wrocław z sześciu do dwunastu, a na trasie Opole ? Kędzierzyn-Koźle z czterech do dwunastu. Czas przejazdu z Opola do Brzegu wyniesie 27 minut, a z Opola do Wrocławia ? 58 minut.

Ta bogatsza oferta przewozowa, realizowana w bardziej komfortowych dla pasażerów warunkach ma ich zachęcić do korzystania z pociągów. ? Chcemy, by wrócili do nas zwłaszcza ci podróżni, którzy w związku z perturbacjami na modernizowanych liniach kolejowych, z przejazdów pociągami zrezygnowali. Dzięki unowocześnieniu linii i taboru podróż koleją może być konkurencyjna dla transportu samochodowego ? tańsza, szybsza i bardziej komfortowa ? mówił Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego Oddziału PR.

Z kolei prezes Przewozów Regionalnych, Krzysztof Mamiński, stwierdził, że współpraca z województwem opolskim układa się wzorcowo, dziękował za użyczenie taboru. ? Rok 2016 jest pierwszym, w którym spółka zanotowała dodatni wynik. W roku przyszłym chcemy zainwestować w sprzęt zakładu w Kędzierzynie ? Koźlu, który będzie dbał o stan taboru ? zapowiedział.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opolskie
Przewozy Regionalne
  • www – 05.12.2016

    No tak. Ale kiedy zakończyła się modernizacja linii z Wrocławia do Opola? Tutaj artykuł historyczny z 2012 roku!!!http://inforail.pl/dlaczego-zmodernizowana-linia-wroclaw-opole-to-niewypal_more_53110.htmlCo przez tyle lat robiły PR-y???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....