TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przez koronawirusa spada liczba pasażerów PKP Intercity
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2020 17:45:16
Przez koronawirusa spada liczba pasażerów PKP Intercity

PKP Intercity odnotowuje w ostatnich dniach niższą frekwencję w pociągach, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by wykazywać jednoznaczne dane w tym zakresie - przekazała PAP rzecznik prasowy spółki Katarzyna Grzduk.

Jak dodała, spółka stosuje się do wszystkich wytycznych GIS i MZ. "PKP Intercity odnotowuje w ostatnich dniach niższą frekwencję w pociągach, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by wykazywać jednoznaczne dane w tym zakresie" - przekazała spółka w komunikacie.

Spółka zapewniła, że stosuje się do wszystkich wytycznych przekazywanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia.

Przewoźnik przypomniał, że mając na względzie istniejące zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo pasażerów, pracownicy PKP Intercity od 10 marca br. we wszystkich pociągach kursujących w relacjach międzynarodowych do Polski dystrybuują i zbierają od pasażerów karty lokalizacji w formie ankiety, sporządzonej w języku polskim i angielskim, o czym podróżni są informowani w formie komunikatów wygłaszanych przez nagłośnienie znajdujące się na wyposażeniu pociągu.

Ankieta ta jest również dostępna w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów w komunikacji międzynarodowej. Ponadto przy kasach biletowych, znajdujących się na stacjach przygranicznych, zamieszczone zostały informacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Z kartą można zapoznać się oraz ją pobrać ze strony intercity.pl.

Ponadto w międzynarodowych pociągach wjeżdżających do Polski funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei rozpoczęli kontrolę temperatury pasażerów. Procedura odbywa się przy współpracy z przewoźnikami oraz zarządcą infrastruktury. Kontrola temperatury prowadzona u pasażerów nie powoduje obecnie zmian w kursowaniu pociągów. Wprowadzone czynności mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował w czwartek, że od piątku wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej, a od soboty na granicy polsko-czeskiej.

Informację o wstrzymaniu ruchu pociągów na granicy polsko-słowackiej i granicy polsko-czeskiej Grzegorz Świszcz podał na Twitterze. "Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra" - przekazał zastępca dyrektora RCB.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd Słowacji zadecydował w czwartek, że granice państwowe będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy.

Nowe restrykcje weszły w życie od piątku i mają obowiązywać na razie przez 14 dni.

Natomiast czeski rząd wprowadził w czwartek na 30 dni stan wyjątkowy na całym terytorium państwa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
pasażer

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....