TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pseudoparada czyli uśmiercono wolsztyńską imprezę
INFORAIL - Opublikowano: 04.05.2015 11:30:44 2 komentarze
Pseudoparada czyli uśmiercono wolsztyńską imprezę

3, słownie trzy, parowozy wzięły udział w tegorocznej paradzie parowozów w Wolsztynie. To, co PKP CARGO zrobiło z lokomotywami parowymi i to co PKP CARGO zrobiło wolsztyńską imprezą da się określić tylko jednym słowem. Skandal. Nie było pociągu parowego z Poznania do Wolsztyna, nie było parowozów, które mogłyby się pokazać, nie było atmosfery kolejowego święta. Liczba parowozów, które pojawiają się w Wolsztynie spada z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu było ich zawsze ponad 10. Do Wolsztyna, a także do Chabówki, przyjeżdżali goście z Czech, Słowacji czy Niemiec. Teraz nie ma nic. Jedne z pociągów specjalnych został obsłużony ? szyno busem Kolei Dolnośląskich.

PKP CARGO po raz kolejny udowodniło, że historia, zabytki kolejnictwa i przede wszystkim te tłumy, które do Wolsztyna zjechały, żeby zobaczyć nie stragany z kiełbasą i balonami, a parowozy, nie mają dla nich żadnego znaczenia. Nie zawiodła publiczność, zawiedli i to na całej linii organizatorzy. Bo parada parowozów to przede wszystkim parada ? parowozów. Nie parada orkiestry dętej, nie pana, który oprócz prowadzenia wolsztyńskiej imprezy zajmuje się już tylko reklamowaniem płynu do mycia naczyń i nie VIP-ów, którzy i tak do Wolsztyna przyjeżdżają, żeby zjeść obiad, a nie zobaczyć parowozy.

Wolsztyn się skończył ? napisał ktoś na jednym z forów internetowych. Tak, Wolsztyn się skończył, a na pewno skończyło się to, z czego znany był na całym świecie. Z imprez parowozowych. Z czynnych parowozów. Z pociągów, prowadzonych trakcją parową. Zaprzepaszczone zostały lata pracy tych, którzy próbowali ratować parowozy. I dalej z tego samego forum. Biedronkowo-cebulowy odpust, gdzie główna atakcją są grile z kiełbasą sprzedawaną po 20 zł. Trudno się nie zgodzić?.

Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO: ?Parada Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy współorganizować tę ważną dla nich imprezę?. Z tego miejsca apelujemy do PKP CARGO. Nie współorganizujcie już parad. Oddajcie Wolsztyn tym, którzy zajmą się nim w sposób profesjonalny. Być może wówczas odzyska swój dawny blask!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wolsztyn
parowóz
PKP CARGO
  • Prezes_MW – 06.05.2015

    Zacytuję sąsiedni artykuł "udana ścieżka prywatyzacji PKP Cargo".

  • wojtek – 08.05.2015

    A kto będzie to sponsorował skoro chcecie wykopać z tego cargo? Garstka dzieciaków pucujących wolontariacko koła po zjeździe maszyny ze szlaku? Bzdura. Po prostu w tym roku tak wyszło i tyyle, poczekamy co będzie na Parowozjadzie i na paradzie za rok.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....