TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pustki na Fabrycznym. A miały być kawiarnie, sklepy, usługi…
- Opublikowano: 29.05.2018 11:12:22 1 komentarz
Pustki na Fabrycznym. A miały być kawiarnie, sklepy, usługi… (foto: UMŁ)

Miały być kawiarnie, sklepiki i usługi, a jest pusty dworzec. Czy zarządcy dworca Łódź Fabryczna uda się wynająć powierzchnie użytkowe? Takie pytania zadawali przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i wiceprzewodniczący Paweł Bliźniuk.

Łodzianie długo czekali aż nowy dworzec wreszcie będzie otwarty. Dzisiaj z niego możemy jeździć w wielu kierunkach. Czekamy na przedłużenie tunelu, który dochodzi do dworca. Wokół powstają biurowce, nowe centrum zaczyna tętnić życiem. Niestety, kiedy wchodzimy na dworzec widzimy, że z kilkunastu powierzchni do wynajęcia zagospodarowane są tylko dwie. W środku są tylko trzy wyspy, gdzie można kupić kawę, kanapkę i gazetę. Żałujemy, że PKP robi niewiele, aby tutaj wykazać się kreatywnością, przyciągnąć najemców. Menedżer dworca nie wykazał się pomysłami jak to zmienić – uważa Tomasz Kacprzak.

Zaapelował do PKP i menadżera tego obiektu o większą kreatywność, bo turystów wjeżdżających do miasta nie powinny witać puste witryny. Paweł Bliźniuk przypomniał, że jeszcze kilka lat temu, kiedy w tym miejscu stał stary dworzec, nieopodal były bar "Bonanza", punkty małej gastronomii, siedziby przedstawicielstw biur podróży.

Oczywiście, jakość tych miejsc pozostawiała wiele do życzenia, nie spełniała oczekiwań łodzian i turystów. Natomiast na dworcu tętniło życie. Dzisiaj w tym nowym obiekcie tak nie jest. Są puste przestrzenie komercyjne. Wydaje się, że osoby odpowiedzialne za zarządzanie dworcem nie zrobiły nic żeby skutecznie je zagospodarować i znaleźć najemców. Wytłumaczeniem nie może być to, że nie ma jeszcze tunelu i czekamy na połączenie z zachodnią częścią miasta. Ruch na dworcu jest podobny to tego, który był przed jego zamknięciem – podkreślił Paweł Bliźniuk.

Dodał, że dworzec to nie tylko funkcje komunikacyjne, ale także przestrzeń do zagospodarowania.

Wydaje się, że zarząd PKP zapomniał o łódzkim dworcu. Wydawało się jednak, że skoro jego menedżerem jest brat wojewody łódzkiego, to będzie on miał silną pozycję, a dworzec będzie dobrze zagospodarowany – mówił Tomasz Kacprzak.

Radni zadeklarowali chęć pomocy w tej sprawie osobom zarządzającym dworcem Łódź Fabryczna. Sugerują, że menedżer obiektu powinien otworzyć się na współpracę z Miastem, instytucjami kultury, aby wprowadzić w tę przestrzeń nowe funkcje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Łódź
Łódź Fabryczna
PKP SA
 • Kuba Perkowski – 29.05.2018

  Podejrzewam że póki nie otworzą linii średnicowej i lini y tak będzie. Ale dworzec byl projektowany na dlugie lata wiec i tak to dobra decyzja

 • Leszek Niedziółka – 29.05.2018

  Rozmawiałem z człowiekiem z Urzędu Miasta Łodzi i on powiedział, że dopóki nie będzie przekopu i połączenia Fabrycznego z Kaliskim to będzie pusto. Najemcy z tego co wiem też czekają na połączenie obu dworców.

 • jatal – 29.05.2018

  Skoro ruch kolejowy jest na tym samym poziomie co poprzednio to brak przelotu nie jest wytłumaczeniem sytuacji tylko albo zbyt wysokie ceny najmu albo zbyt wysoki standard dla klientów którzy źle się czują "na salonach pod krawatem".

 • Paweł Rubaj – 29.05.2018

  Najemcy są, tylko PKP SA ma wszystko w dupie. Już kilka miesięcy temu gotowe do wynajęcia powierzchni było łódzkie MPK, które zrezygnowało z powodu braku odpowiedzi PKP na zainteresowanie.

 • Paolo Diego – 29.05.2018

  Ciekawe jak to jest, ze zagranica taki biznes hula, a tutaj nie moze... We Wloszech na stacyjce w Treviglio (30 tys. mieszkancow) dziala sklepik-bar, gdzie kupuje sie tez bilety. A w takiej Dabrowie Gorniczej (120 tys. m.) nie ma dworca... To znaczy jest, ale od lat zamkniety... Za komuny w srodku byly 3 kasy, kibel i restauracja...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....