TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rekordowy rok RegioJet, będą dalsze inwestycje w tabor
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.02.2019 18:48:08 1 komentarz
Rekordowy rok RegioJet, będą dalsze inwestycje w tabor (foto: RegioJet)

RegioJet poinformował, że rok 2018 był dla niego rekordowy. Żółte pociągi przewiozły prawie 10 milionów pasażerów, a firma oczekuje zysku (przed opodatkowaniem) w wysokości 4 milionów EUR.

W stosunku do roku 2017 jest to ogromny wzrost - rok do roku - o 29%. Jednocześnie RegioJet poinformował o dobrych wynikach ekonomicznych za rok 2018.

Transport kolejowy jest bardzo obiecującą dziedziną naszej działalności, nasze pociągi są rentowne na wszystkich liniach, w tym nowo utworzonej, dzięki otwartemu dostępowi, Praga – Brno – Wiedeń. Ruszyła ona w grudniu 2017 r. a już po roku przynosi zyski, dzięki dobrym cenom i lepszym usługom udało się przyciągnąć setki tysięcy nowych pasażerów pociągów łączących Pragę, Brno i Wiedeń – powiedział Radim Jančura, właściciel RegioJet.

Pociągi dalekobieżne RegioJet przewiozły około 5,9 miliona pasażerów w 2018 r., na trasach Praga - Ostrawa, Praga - Koszyce - Humenné (Słowacja) i Praga - Brno - Bratysława / Wiedeń. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to około 1,2 miliona pasażerów więcej, zwłaszcza dzięki uruchomieniu nowych usług na trasie Praga - Brno - Wiedeń / Bratysława.

Regionalne pociągi RegioJet, kursujące w ramach umów PSC na Słowacji na trasie Bratysława - Komárno, przewoziły około 3,8 mln pasażerów w 2018 r. Oznacza to wzrost liczby nowych pasażerów o 1 mln rocznie. Jest to również rekordowa liczba, a na tej linii pociągi RegioJet przewożą około 5% wszystkich pasażerów na słowackich torach.

Ogromny wzrost liczby pasażerów zarejestrowany przez RegioJet w 2018 r. znajduje również odzwierciedlenie w dodatnich wynikach ekonomicznych, przy szacowanym zysku przed opodatkowaniem wynoszącym 4 miliony EUR (100 mld CZK).

Z wynikiem 2018 r. RegioJet umocnił swoją pozycję największej i odnoszącej największe sukcesy prywatnej firmy kolejowej w Europie Środkowej. Potwierdzono również perspektywę udanego biznesu w sektorze kolejowym – podał przewoźnik.

W 2018 r. RegioJet uruchomił także nowe pojazdy, które reprezentują wartość inwestycyjną setek milionów CZK. Są to w szczególności cztery wielosystemowe lokomotywy Bombardier TRAXX i nowe wagony Astra z indywidualnymi ekranami na siedzeniach dla pasażerów.

Nabywanie i wdrażanie nowych pojazdów będzie kontynuowane w tym roku. RegioJet planuje pozyskać więcej nowych lokomotyw wielosystemowych, a także więcej nowych wagonów Astra. RegioJet przygotował program zakupu i remontów taboru o wartości inwestycyjnej ponad 40 mln EUR (1 miliard CZK) w ciągu najbliższych 2-3 lat, tak aby nadal zwiększać liczbę oferowanych miejsc i zapewnić wystarczającą przestrzeń odzwierciedlającą szybko rosnącą liczbę pasażerów.

Sukces w przetargach

RegioJet wygrał przetarg na obsługę linii R8 Brno - Přerov - Ostrawa i Bohumín od grudnia 2019 r. Ministerstwo Transportu zaoszczędzi prawie 9 mln EUR na dotacjach w ciągu najbliższych 8 lat dzięki umowie z RegioJet.

Ponadto przewoźnik wygrał również przetarg na obsługę pociągów regionalnych na kilku trasach w regionie Ústí nad Labem (Północne Czechy) - począwszy od grudnia 2019 r.

Z jednej strony państwo i regiony zaoszczędzą miliony euro, a jednocześnie zyskają znacznie wyższą jakość usług transportowych dla pasażerów – podał RegioJet.

Dla przewoźnika usługi PSC będą nowym kierunkiem dla dalszej ekspansji i rozwoju na rynku czeskim, a także możliwością zmaksymalizowania już stworzonej infrastruktury operacyjnej – podał RegioJet.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
Czechy
Słowacja
lokomotywa
wagon
  • DarekP – 03.02.2019

    Rozumiem, że temat Elfów2 jest aktualny, bo jakoś o tym nie wspomniano?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....