TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Remont dworca kolejowego w Kielcach z rocznym opóźnieniem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.01.2020 12:45:53
Remont dworca kolejowego w Kielcach z rocznym opóźnieniem (źródło: Wikipedia/Adrian Tync, lic. CC BY-SA 4.0)

Opóźni się remont dworca kolejowego w Kielcach. Zgodnie z ostatnimi deklaracjami PKP SA, modernizacja miała się rozpocząć jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Teraz wiadomo, że dojdzie do tego nie wcześniej niż w grudniu.

O harmonogramie prac mówiono podczas środowej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w Kielcach. Z wyjaśnień kolejarzy oraz urzędników wynika, że przedłużające się procedury były spowodowane brakiem ostatecznej wizji wykorzystania przestrzeni wewnątrz budynku. W ostatnich miesiącach trwały między innymi negocjacje miasta i kolejarzy w sprawie wynajmu części powierzchni biurowych na potrzeby Zarządu Transportu Miejskiego. Swoje potrzeby weryfikowało także samo PKP SA, które jest właścicielem dworca. Ostatecznie ustalono, że w budynku powstanie ponad 1000 metrów nowej powierzchni użytkowej.

Andrzej Klimczak, dyrektor wydziału infrastruktury i rozwoju w świętokrzyskim urzędzie wojewódzkim, w rozmowie z PAP powiedział, że na początku przyszłego tygodnia służby wojewody wydadzą ostateczną decyzja o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Dokument będzie przesądzać o formie użytkowania pomieszczeń, we wnętrzu budynku, a to - jak ustalono - ma się zdecydowanie zmieć.

"Dzisiaj wchodząc do dworca mamy jedną wysoką przestrzeń. W planach jest by została ona zabudowana stropami. Docelowo w budynku będą cztery kondygnacje. Na parterze, podobnie jak obecnie, będzie znajdowała się hala dworcowa, z poczekalniami dla pasażerów oraz kasami. Pierwsze drugie i trzecie piętro będzie wykorzystane na pomieszczenia użytkowe konferencyjne i biurowe oraz gastronomię. Około 500 metrów kwadratowych ma wynajmować miasto na potrzeby ZTM" - powiedział Klimczak.

Nie zmieni się natomiast bryła budynku. "Forma architektoniczna musi zostać zachowana. W grę nie wchodzi np. nadbudowa dworca. Jest to też wymóg konserwatora zabytków. Na zewnątrz zmieni się elewacja, ale tylko w formie wykorzystanych materiałów" - dodał dyrektor.

Jak powiedział zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem, w drugim kwartale roku PKP zleci wykonanie projektu wykonawczego. Natomiast w czwartym ma zostać uzyskane pozwolenie na budowę. Remont rozpocznie się najwcześniej w grudniu i potrwa do 2022 roku. Szacowany koszt przebudowy dworca to około 30 milionów złotych.

Tymczasem wciąż nie jest pewne kiedy dojdzie do planowanej budowy parkingu nad torami. Za inwestycje ma odpowiadać samorząd Kielc, ale na razie miasto nie ma źródła finansowania tej inwestycji.

Podczas środowej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego ustalono natomiast, że w ciągu najbliższego miesiąca dojdzie do podpisania porozumień między miastem i PKP PLK w sprawie ogłoszenia wspólnego przetargu na wykonanie dokumentacji parkingu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Kielce
PKP SA
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....