TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rewitalizacja linii w okolicach Kuźnicy i Sokółki [FILM]
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.06.2018 10:16:23
Rewitalizacja linii w okolicach Kuźnicy i Sokółki (foto: PKP PLK)

73 mln zł z UE dostaną PKP PLK na rewitalizację dwóch linii kolejowych w rejonie Kuźnicy i Sokółki w Podlaskiem. W czwartek w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie. Łączna wartość projektu to ponad 121 mln zł.

To pierwsze spośród kilku zaplanowanych umów pomiędzy PKP PLK, a urzędem marszałkowskim w Białymstoku na unijne dotacje na kilka modernizacji i rewitalizacji linii kolejowych w województwie, które będą dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

W ramach podpisanych w czwartek umów, PKP PLK zrewitalizują łącznie 28 km linii kolejowych: Kuźnica Białostocka - Geniusze i Bufałowo Wschód - Bufałowo.

Dyrektor regionu centralnego PKP PLK Piotr Majerczak powiedział dziennikarzom, że przetarg na tę inwestycję odbędzie się w systemie projektuj i buduj. Firma wybrana w tym przetargu zaprojektuje i zaplanuje sposób prowadzenia prac tak, by były one jak najmniej uciążliwe dla podróżnych (będą prowadzone razem z pracami na linii nr 6 Białystok-Sokółka-Kuźnica) oraz by nie odczuli tego przedsiębiorcy prowadzący punkty przeładunkowe zlokalizowane pomiędzy Sokółką, a Kuźnicą.

W rejonie Kuźnicy i Sokółki PKP PLK będzie inwestować w tzw. szeroki tor, czyli linię o szerokości 1520 mm. Głównym celem ma być większa przepustowość tych linii, głównie dla pociągów towarowych - mówił Majerczak. Poprawi się również bezpieczeństwo. Główne prace budowlane mają się odbywać w 2019 i 2020 r. i zakończyć się w 2020 r. Przetarg ma być ogłoszony na przełomie czerwca i lipca.

Piotr Majerczak poinformował, że w Podlaskiem PKP PLK będą realizować kilka inwestycji z łącznym dofinansowaniem z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 200 mln zł. Inwestycje te są - obok innych - zawarte w Krajowym Programie Kolejowym (KPK).

Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński podkreślał, że inwestycje kolejowe są oczekiwane przez mieszkańców, głównie przez przedsiębiorców. Są ważne dla rozwoju regionu, bo rewitalizacja linii poprawi dostępność transportu kolejowego, zwiększy bezpieczeństwo i konkurencyjność w transporcie, a to też ważne ze względu na ochronę środowiska. Marszałek przypomniał, że szlaki komunikacyjne na wschód, do przejść granicznych, linie kolejowe szerokiego toru są uznane za strategiczne dla rozwoju regionu.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno przypomniał, że w Regionalnym Programie Operacyjnym, na ustalone i uzgodnione inwestycje realizowane przez PKP PLK w trybie bezkonkursowym, przeznaczono ok. 42 mln euro. Mówił, że podpisanie pierwszej umowy ma miejsce "dopiero teraz". Dodał, że samorząd regionu liczy na to, że prace PKP PLK będą "znacznie przyspieszone", bo na razie nie zrealizowano żadnej z zaplanowanych inwestycji kolejowych, a środki w RPO są "zamrożone".

Oprócz podpisanych w czwartek umów, PKP PLK mają także rewitalizować linię: granica państwa-Chryzanów, Łapy-Śniadowo, Śniadowo-Łomża.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Podlaskie
Sokółka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....