TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszają wakacyjne połączenia w Małopolsce
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 28.06.2019 17:54:22
Ruszają wakacyjne połączenia w Małopolsce (foto: UMWM)

W sobotę, 29 czerwca o godzinie 8.12 z Krakowa Głównego do Zakopanego wyruszy powracająca na małopolskie tory Luxtorpeda.

To wakacyjne połączenie, cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów nie będzie jedynym, z którego latem będą mogli skorzystać podróżni. Dzięki współpracy Kolei Małopolskich i Słowackich, na torach pojawią się pociągi kursujące na trasie Muszyna – Poprad Tatry.

Te dwa wakacyjne połączenia, które znalazły się w rozkładzie bez wątpienia ucieszą wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasz region. Zapraszam wszystkich do korzystania z usług naszych przewoźników. Podróż pociągami jest nie tylko szybka, ale przede wszystkim komfortowa i bezpieczna – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wakacje to doskonały czas na podróże i zwiedzanie Małopolski. Teraz, dzięki wakacyjnym połączeniom, wszyscy zainteresowani będą mogli sprawnie, w komfortowych warunkach, omijając zakorkowaną, zwłaszcza w okresie urlopowym zakopiankę, dojechać nie tylko do stolicy polskich gór, ale także na Słowację.

A wszystko dzięki powracającym na małopolskie tory, cieszącym się dużą popularnością weekendowym, przyspieszonym połączeniom z Krakowa Głównego do Zakopanego. Mieszkańcy oraz turyści, którzy chętnie odwiedzają stolicę Tatr będą mogli wyruszyć z Krakowa już w sobotni poranek. Do celu podróży dotrą przed południem, dokładnie o 11.24. Pociąg będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Z powrotem wystartuje z Zakopanego o godzinie 19.08, a do Krakowa Głównego dotrze o godzinie 22.19.

Pociągiem na Słowację

W tym samym dniu (29 czerwca), po blisko 10-letniej przerwie rozpoczną kursowanie pociągi pasażerskie przez polsko-słowackie przejście graniczne Muszyna – Plaveč. W każdy wakacyjny weekend od 29 czerwca do 1 września Koleje Słowackie (ZSSK) we współpracy z Kolejami Małopolskimi uruchomią dwie pary pociągów (rano i popołudniu) w relacji Poprad Tatry – Muszyna. Kursy te będą skomunikowane z wybranymi pociągami jadącymi z Krakowa do Muszyny i z powrotem.

Oferta będzie przedstawiać się następująco:

• Poprad-Tatry 7.30 – Muszyna 9.15 (skomunikowany z pociągami Spółki Przewozy Regionalne do Tarnowa i Krynicy);

• Muszyna 9.58 – Poprad-Tatry 11.29 (skomunikowany z pociągiem "Jaworzyna" z Krakowa);

• Poprad-Tatry 15.27 – Muszyna 17.21 (skomunikowany z pociągiem "Jaworzyna" do Krakowa);

• Muszyna 17.50 – Poprad-Tatry 19.25 (skomunikowany z pociągiem "Jaworzyna" z Krynicy).

Warto dodać, że pociągi zatrzymają się na przystankach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spisska Bela Zastavka i Kezmarok.

Połączenia w Muszynie umożliwiają zaplanowanie jednodniowych wyjazdów zarówno z Krakowa do Popradu i z powrotem, jak i z Popradu do Krynicy i z powrotem. To doskonała propozycja na wakacyjną, rodzinną wycieczkę - dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Bilet normalny z Muszyny do Popradu będzie kosztował 21,50 zł, natomiast ulgowy dla dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia 10,75 zł. Dzieci do lat 6 pojadą bezpłatnie. Pociągi będą kursować w soboty i niedziele do 1 września.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Zakopane
Poprad
Muszyna
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....