TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszył `pociąg do kultury` Berlin - Wrocław
UM WROCŁAW InfoRail - Opublikowano: 30.04.2016 21:52:30 3 komentarze
Ruszył `pociąg do kultury` Berlin - Wrocław (foto: UM Wrocław)

Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjechał do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Jest to specjalny pociąg, który przywiózł turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

? Pierwsi pasażerowie wysiedli na stacji Wrocław Główny o godz. 13.35. Planowo miała być to 13.05 jednak pojawiło się lekkie opóźnienie. Na szczęście nie popsuło ono humorów pasażerom.

Na czele delegacji przybyły Kathrin Schneider ? minister infrastruktury i planowania landu Brandenburgia i Hella Dunger Loeper ? sekretarz stanu ds. europejskich Berlina, reprezentantka Kraju Związkowego przy rządzie federalnym.

? Ponad 4 godziny podróży rozmawialiśmy o tym, że to połączenie powinno wrócić na stałe i to codziennie, a nie tylko w weekendy ? powiedziała podczas konferencji prasowej Kathrin Schneider.

? Cieszę się że tak wiele nas łączy. Europa, kultura i Stolica Europejskiej Kultury ? dodał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

? Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską południową ? mówi Grzegorz Roman, doradca prezydenta Wrocławia do spraw transportu. ? I to jest dobra droga w tym kierunku.

Pociąg Berlin ? Wrocław będzie jeździć najszybszą trasą, jeszcze przedwojenną, z przystankami w Żaganiu i Żarach. Podróż potrwa cztery i pół godziny. Skład stanowią trzy niemieckie szynobusy, w których zmieści się 420 pasażerów. Pociąg będzie kursować do końca września. Bilet kosztuje 19 euro w jedną stronę. Pociąg wyjeżdża z Berlina o godz. 8.21, we Wrocławiu jest o godz. 13.03, z powrotem do Berlina wyjeżdża po godz. 19, na miejscu jest po północy.

? Pociąg finansują landy Brandenburgii i Berlina, a ich touroperatorem są Koleje Dolnośląskie. W sumie projekt kosztuje 300 tys. euro. Strona niemiecka przeznaczyła na ten projekt 200 tys. euro, Wrocław dołożył 30 tys. euro. Brakujące 70 tys. będzie pochodzić od strony niemieckiej ? mówi Grzegorz Roman.

W pociągu będą dostępne materiały o wydarzeniach we Wrocławiu w ramach ESK w języku niemieckim, będzie też catering złożony z dolnośląskich produktów.

? Pierwsze 420 biletów rozeszło się bardzo szybko ? mówi Grzegorz Roman.

? Niemieccy turyści są zainteresowani wydarzeniami ESK ? opowiada Arkadiusz Foerster, rzecznik Wrocławia 2016. ? Wiele wydarzeń jest też powiązanych z Niemcami, jak np. projekt Luneta, w którym w czasie rzeczywistym można zaglądać do Berlina, czy kadencja pisarza miejskiego Marko Martina.

Turyści, którzy przyjadą ?Pociągiem do kultury? będą mogli korzystać przez weekend z darmowej komunikacji miejskiej (na bilet kolejowy) i z roweru miejskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Berlin
 • lukasznet – 01.05.2016

  "Pociąg wyjeżdża z Berlina o godz. 8.21, we Wrocławiu jest o godz. 13.03, z powrotem do Berlina wyjeżdża o godz. 16.30, na miejscu jest po północy."Dlaczego pociąg jedzie w jedną stronę 4,5 godziny, a w drugą 7,5? Nie ma gdzieś przypadkiem błędu?

 • @lukasznet – 01.05.2016

  Bzdury w artykule... Z powrotem 4,5h w sobote i 5h w niedziele.

 • damian – 03.05.2016

  A w niedzielę wiózł powietrze. W pierwszy dzień pociąg zapchały VIP-y, potem... frekwencja taka jak można się było spodziewać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....