TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszyła piąta edycja cyklu `Pociągiem w Łódzkie`
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.05.2017 00:10:32
Ruszyła piąta edycja cyklu `Pociągiem w Łódzkie`

Wycieczka do Łowicza i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zainaugurowała w sobotę piątą edycję cyklu "Pociągiem w Łódzkie". W te wakacje zaplanowano osiem bezpłatnych wypraw pociągiem przybliżających łodzianom najpiękniejsze zakątki regionu.

"Cykl +Pociągiem w Łódzkie+ rozpoczyna się w sobotę wycieczką do Łowicza. Ostatni będzie wyjazd 30 września do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie będziemy obchodzić 800-lecie tego miasta. Pomiędzy tymi terminami proponujemy szereg wypadów do bardzo ciekawych - kulturowo i przyrodniczo - zakątków naszego województwa. W tym roku będziemy w Zduńskiej Woli, Opocznie, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Łęczycy i Łowiczu" - poinformowała dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim Barbara Woźniak.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wycieczkami, w tym roku organizatorzy wprowadzili zmiany w ich organizacji - uczestnicy po przyjeździe pociągiem na miejsce będą mogli dołączyć do jednej z dwóch grup - gdy jedna będzie zwiedzała interesujące obiekty kulturowe i historyczne w miastach, druga dwoma autokarami przemieści się na teren parku krajobrazowego. Potem nastąpi zmiana.

"W trakcie pierwszej wycieczki z miejscowości Joachimów wyruszymy na przepiękną przechadzkę wysoką skarpą nad Rawką aż do doliny Grabinki - śródleśnej rzeczki, gdzie projektujemy właśnie rezerwat przyrody. Będziemy podziwiać panoramę doliny Rawki z mokradłami, starorzeczami i łąkami, które o tej porze roku są najpiękniejsze. Kwitną na nich żółte jaskry, filetowa firmetka, niebieskie przetaczniki. Obiecujemy mnóstwo kolorów i wrażeń" - zaznaczył dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronim Andrzejewski.

Uczestnicy zwiedzą też jedno z najstarszych polskich miast - Łowicz, który może poszczycić się ponad stoma zabytkami. W programie znalazł się m.in. spacer po Starym Rynku i zwiedzanie renesansowej bazyliki z bogatym, barokowym wystrojem.

"Obsadę przewodnicką na wszystkich wycieczkach zapewnia Towarzystwo Przyjaciół Łodzi (TPŁ), bowiem bez przewodnika taka wycieczka byłaby tylko częściowo udana. Kto lubi podróżować, zwiedzi wiele interesujących zabytków" – dodał senator Ryszard Bonisławski, prezes TPŁ.

Wycieczkowicze będą mieli do przejścia ok. 7 km. Organizatorzy zachęcają do wykonywania w trakcie imprezy zdjęć przyrody i późniejszego udziału w konkursie fotograficznym. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkają się na wspólnym, dwugodzinnym pikniku na łowickich Błoniach.

Jak zaznaczył Andrzejewski, w ciągu poprzednich czterech edycji na wycieczki pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wybrało się ok. pięć tysięcy łodzian.

"Każdym pociągiem przybywa do nas ok. 160 osób - jako pracownik zespołu parków krajobrazowych muszę zaznaczyć, że bardzo nam ta przyjazna dla natury forma podróżowania odpowiada; wyobraźmy sobie, co działoby się, gdyby wszyscy ci ludzie chcieli przyjechać samochodami - nie służyłoby to przyrodzie" - dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
Łowicz
ŁKA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....