TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszyło połączenie z Białegostoku do Walił
- Opublikowano: 28.04.2018 21:56:14
Ruszyło połączenie z Białegostoku do Walił (foto: UMWP)

W sobotę, 28 kwietnia tuż po godzinie 9 rano odjechał pierwszy w tym sezonie pociąg do Walił. Od teraz, malowniczą trasą przez Puszczę Knyszyńską będzie można jeździć w każdy weekend (w soboty i niedziele) aż do 28 października br.

To zdecydowanie dłużej (o blisko dwa miesiące) w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to pierwsze pociągi na trasę Białystok – Waliły wyruszyły 17 czerwca, a kursowały do 15 października.

- Po raz kolejny dofinansowujemy relację Białystok – Waliły, taką weekendową na czas letni, o co wnioskowali mieszkańcy. Dzięki współpracy samorządu województwa i samorządów lokalnych to połączenie jest możliwe. Oczywiście udział samorządu jest największy, samorządy lokalne dokładają się – mówił tuż przed odjazdem pociągu do Walił Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. - Ważne że jest to połaczenie i mamy nadzieję, że będzie z niego korzystało jak najwięcej osób. To w końcu trasa pomyślana też z myślą o turystach, którzy korzystaką z naszych tras rowerowych, z Green Velo. Mamy nadzieję, że dzięki temu połaczeniu ta lekko zapomniana trasa nabierze nowego życia, nowego kolorytu.

Już tak się dzieje, bo w pierwszą w tym roku trasę do Walił wyjechało kilkoro rowerzystów. To wyjątkowa trasa na której podziwiać można nie tylko unikalną przyrodę Puszczy Knyszyńskiej, ale i skorzystać z blisko 400 km szlaków rowerowych, konnych i pieszych. Znajdzie się też coś dla miłośników historii: szlak Cerkwi Prawosławnych, rezerwat przyrodniczy "Gorbacz" w Michałowie; Górę Zamkową - miejsce historycznego grodu obronnego w Gródku; 19-metrowy głaz narzutowy, pochodzący sprzed blisko kilkuset tysięcy lat. Coś dla siebie znajdą i miłośnicy wypoczywania nad wodą – w Michałowie i Zarzeczanach czeka zalew.

Właśnie z myślą o turystach specjalne kursy będą też uruchomione w długi majowy weekend, od28 kwietnia do 6 maja pociąg będzie jeździł codziennie. Planowane są również dodatkowe przejazdy związane z kulturalnymi przedsięwzięciami organizowanymi w pobliżu trasy, tak jak w latach poprzednich (m.in.:BASowiszcza, "Siabrouskaja Biasieda", Święto Grzyba).

Połączenie kolejowe przez Puszczę Knyszyńską jest możliwe dzięki porozumieniu Samorządu Województwa Podlaskiego z trzema gminami: Białymstokiem, Gródkiem i Michałowem. Uruchomienie pociągu w roku 2018 to koszt ok. 152 tys. zł , z czego ok. 106 tys. zł pochodzi z budżetu województwa podlaskiego, a pozostałą część po równo dokładają wspomniane trzy samorządy.

Na trasie Białystok – Waliły będzie obowiązywała specjalna taryfa promocyjna pod nazwą"Bilet dobrych relacji".

Promocyjne ceny biletów normalnych na trasie Białystok – Waliły

Białystok

Kuriany

2,65 zł

Zajezierce

3,25 zł

Żednia

3,80 zł

Sokole Białostockie

4,10 zł

Waliły

5,30 zł

Tańsze bilety będą mogli kupić także studenci, uczniowie i inne osoby uprawione do korzystania z ulg ustawowych. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok bilety będzie można kupić u obsługi pociągu bez żadnych dodatkowych opłat.

W latach poprzednich z przewozów na trasie weekendowej Białystok-Waliły skorzystało:

w 2016r. – ok. 2400 osób;

w 2017r. – ok. 4200 osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Podlaskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....