TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszyły pociągi z Zielonej Góry do Berlina
InfoRail - Opublikowano: 01.04.2016 09:05:36
Ruszyły pociągi z Zielonej Góry do Berlina (żródło: Wikipedia)

1 kwietnia ruszyło nowe połączenie REGIO z Zielonej Góry, Rzepina, Słubic do Berlina. Nie jest to jednak żadna nowość, a jedynie wydłużenie jednego z pociągów kursujących z Zielonej Góry do i z Frankfurtu nad Odrą do niemieckiej stolicy.

Kursy do Berlina będą realizowane codziennie o godz. 6:52 z Zielonej Góry, a z Berlina o godz. 10:11. W Polsce pociągi będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach, a na terenie Niemiec będą miały charakter przyspieszony (postoje tylko we Frankfurcie nad Odrą). Połączenie jest obsługiwane autobusami szynowymi dzierżawionymi od niemieckiego przewoźnika DB Regio.

Pasażerowie wybierający się do Berlina nowym pociągiem mogą korzystać z już obowiązującej taryfy Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB), która jest znacznie korzystniejsza niż podstawowa taryfa międzynarodowa. Bilet normalny w taryfie VBB z Zielonej Góry do Berlina kosztuje 14,4 euro, a ulgowy 10,9 euro. Osoby regularnie podróżujące na tej trasie mogą natomiast korzystać z biletów miesięcznych i tygodniowych. W pociągu do Berlina obowiązują również inne oferty promocyjne, m.in. Bilet graniczny Polska ? Niemcy.

Połączenie jest finansowane ze środków samorządu województwa lubuskiego w ramach aktualnie obowiązującej umowy o świadczenie usług publicznych. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, chcąc w jak największym stopniu odpowiadać na potrzeby komunikacyjne pracujących za granicą mieszkańców regionu i turystów odwiedzających Lubuskie, stale rozwija ofertę połączeń przygranicznych. Od 20 marca bezpośrednie połączenie z Berlinem zyskały Gorzów Wielkopolski i inne miejscowości położone w północnej części regionu. Dodatkowo samorząd finansuje też pociągi kursujące w relacjach Żagań ? Forst ? Żagań i Zielona Góra ? Frankfurt nad Odrą ? Zielona Góra.

Są to na razie pilotażowe przejazdy, mam nadzieję, że frekwencja będzie dobra. Jeśli połączenie się sprawdzi będziemy rozważać uruchomienie kolejnych kursów ? powiedziała Alicja Makarska, członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Dalsze ewentualne zmiany w ramach tego połączenia wymagają ustaleń z DB ? podkreśliła Czesława Bieruta, dyrektor Oddziału Lubuskiego Spółki Przewozy Regionalne. Jeżeli będzie dużo pasażerów będziemy myśleć o kolejnych połączeniach ? dodała Makarska.

Z Zielonej Góry do Berlina pociąg jedzie około 150 minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
DB
Przewozy Regionalne
Berlin
Zielona Góra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....