TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Siedem TRAXX-ów dla Skandynawii
BOMBARDIER - Opublikowano: 15.05.2012 23:38:16
Siedem TRAXX-ów dla Skandynawii

Bombardier Transportation otrzymał zamówienie od firmy Bure na dostawę siedmiu lokomotyw BOMBARDIER TRAXX F140 AC. Lokomotywy będą prowadzić składy w Szwecji oraz Norwegii. Dostawa pojazdów przewidziana jest na czwarty kwartał 2012 roku. Wartość kontraktu wynosi około 24 miliony euro (31 milionów USD).

Lokomotywy BOMBARDIER TRAXX F140 AC, należące do rodziny lokomotyw TRAXX, są najnowocześniejszym elektrycznym środkiem transportu towarowego w Skandynawii. W jej skład wchodzą pojazdy elektryczne jedno i wielosystemowe oraz spalinowe. Wspólną cechą wszystkich lokomotyw TRAXX jest modułowa konstrukcja.

Bure zakupił lokomotywy, aby następnie wyleasingować pojazdy operatorowi RushRail AB. W kwietniu RushRail zdobył wieloletni kontrakt na usługi transportowe dla Trätåg AB, firmy logistycznej należącej do Stora Enso and Korsnäs. Lokomotywy przeznaczone będą do transportu produktów leśnych, drewna, papierówki oraz biopaliw. RushRail w efektywny i przyjazny środowisku sposób będzie wykorzystywać transport szynowy do transportu drewna oraz innych produktów leśnych z terminali drewna Stora Enso and Korsnäs do ich zakładów produkcyjnych w środkowej części Szwecji. Jest to jeden z największych tego typu kontraktów w Szwecji.

Peter Ammann, Wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Dywizji Lokomotyw Bombardier Transportation, powiedział: „Jesteśmy dumni, że Bure, dołączając do grona naszych klientów oraz RushRail jako operator kolejowy, wybrali nasze lokomotywy TRAXX na potrzeby tak istotnego przedsięwzięcia.”

„Wybór lokomotyw TRAXX przez RushRail umacnia pozycję Bombardier Transportation jako wiodącego dostawcy lokomotyw na niezwykle konkurencyjnym i całkowicie zderegulowanym szwedzkim rynku komercyjnych operatorów transportu towarowego, gdzie rzetelność i wydajność są wartościami nadrzędnymi,”- powiedział Klas Wåhlberg, Generalny Przedstawiciel Bombardier Transportation na Szwecję.

„Tu, w Bure, jesteśmy dumni, że możemy wraz z RushRail oferować wysoce konkurencyjne usługi transportowe dzięki lokomotywom TRAXX. Oczekujemy na współpracę z RushRail i Bombardierem przy tej długoterminowej inwestycji”- powiedział Henrik Blomquist, wiceprezes Bure.

„W RushRail jesteśmy niezwykle podekscytowani, że udało nam się zdobyć zaufanie Trätåg oraz Bure i wierzymy, że będzie to –wraz z lokomotywami TRAXX –solidna podstawa do dalszej ekspansji”- powiedział Jan Lindqvist, prezes i założyciel RushRail.

Produkcja lokomotyw odbywać się będzie w fabryce Bombardiera w Kassel. Nadwozia powstaną we Wrocławiu, wózki w Siegen, a napędy i sterowanie w zakładach w Mannheim i Hennigsdorf.

Lokomotywy będą zasilane napędami BOMBARDIER MITRAC. Wyposażone zostaną również w systemy sterowania MITRAC, oferujące bezpieczne i wydajne energetycznie zasilanie trakcyjne, gwarantujące zrównoważoną mobilność. Urządzenia MITRAC stosowane są już w ponad 3 tysiącach lokomotyw, eksploatowanych całym świecie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Bombardie
TRAXX
Szwecja
Norwegia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....