TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Skuteczny jak Prezes Zgorzelski. Z wizją modernizacji taboru
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.01.2020 13:45:20 1 komentarz
Przekonywujący Prezes Zgorzelski. Z wizją modernizacji taboru

Siła rażenia Prezesa Przewozów Regionalnych, jak się okazuje, jest olbrzymia. Mimo że sejmik województwa dolnośląskiego był przeciw Zarząd i tak przyjął 16 grudnia 2019 r. uchwałę o przystąpieniu do spółki POLREGIO spółka akcyjna. Bo przekonał go do tej inicjatywy sam Prezes Zgorzelski.

Tak wynika z informacji przekazanych przez Gazetę Wyborczą. Przy okazji wyszło na jaw, że chytry plan Prezesa Zgorzelskiego zakładał całkowite uśmiercenie Przewozów Regionalnych i powołanie nowej spółki już pod nazwą POLREGIO. Jak wiadomo nie udało się, mimo, że Zarząd województwa dolnośląskiego, wbrew sejmikowi, był na tak. Powołanie spółki akcyjnej zakończyło się klapą.

Przypomnijmy, że Polregio to nieudany projekt Przewozów Regionalnych, który miał za zadanie odwrócenie uwagi od wątpliwej jakości usług świadczonych właśnie przez Przewozy Regionalne. Przemalowanie pociągów i wprowadzenie nowego orlenowskiego logo jednak nic nie dało, usługi pozostały na wiadomym poziomie.  Jak widać włodarzy Przewozów Regionalnych to nie zniechęciło i chcieli dalej brnąć w ten projekt próbując nawet zmienić nazwę spółki.

Najciekawsze są argumenty, które przekonały Zarząd województwa dolnośląskiego. Jak podaje Gazeta Wyborcza decydująca okazała się wizja (!) Prezesa Zgorzelskiego modernizacji taboru i siła ekonomiczna przewoźnika (cokolwiek by to miało znaczyć). Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy na łamach InfoRail.pl owa wizja przybierała, przybiera i pewnie jeszcze długo przybierać będzie różne postaci, pojawiają się też różne cyfry i liczby dotyczące zmodernizowanego i nowego taboru. A tymczasem rok 2019 Przewozy Regionalne zamknęły okrągłym wynikiem czyli zerem. Tyle nowych bądź zmodernizowanych pociągów zostało wprowadzonych do ruchu. Prezes Zgorzelski zaprawdę musiał być bardzo wiarogodny w tym co mówił, skoro ktoś w to uwierzył…

Powołanie nowej spółki akcyjnej oprotestowały też województwa śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
dolnośląskie
  • DarekP – 11.01.2020

    Panowie, miałem |Dolny Śląsk za miejsce, gdzie ze względu na różnorodość kulturową panuje większa toleracja. A Wy obrzucacie się błotem nawzajem, słabo to wygląda, szczególnie, że można spotkać negatywne opinie o tzw. wrocławskim chciejstwie. Nie prościej by było wypracować jakieś kompromisowe pomysły, które zadowolą, choć po części, ale wszystkich. Wam prezes PR wcisnął kit o wielkim rozwoju tej spółki, a do wyboru macie chociaż KD, u nas na Podkarpaciu złożyli protest, bo nie są w stanie wygospodarować CZTERECH składów z klimatyzacją i wentylacją. Co więcej twoerdzą, że takie składy nie istnieją, bo albo klimatyzacja, albo wentylacja. Z takimi problemami umysłowymi walczy dzielna spółka ana prezesa Zgorzelskiego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....