TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Słoneczny i Dragon codziennie
KOLEJE MAZOWIECKIE InfoRail - Opublikowano: 07.06.2016 13:24:02
Słoneczny i Dragon codziennie (źródło: KM)

W tym roku już po raz dwunasty na szlak wyruszy pociąg ?Słoneczny?. Do Trójmiasta dojedzie w nieco ponad 3 godziny, a następnie dowiezie podróżnych do Ustki.

W tym samym terminie codzienne kursy rozpocznie pociąg łączący Warszawę z Krakowem ? ?Dragon?. Na obydwa połączenia jest już dostępna pula (po 500 sztuk) biletów w promocyjnych cenach ? do Ustki 35 zł, a do Krakowa 23 zł.

?Słoneczny?

12. edycja wakacyjnego połączenia do Trójmiasta i Ustki startuje 25 czerwca, o godz. 7:46 z Warszawy Zachodniej (Warszawa Wschodnia 8:14). Do Gdyni Głównej ?Słoneczny? dotrze o 12:02. Następnie pojedzie aż do Ustki (14:15). Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 16:32. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18:28 i dowiezie ich do Warszawy Wschodniej na 21:53. Pociąg będzie kursować codziennie, aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Cena biletu, bez zniżek, wynosi 45 złotych do Gdyni. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, w związku z tym np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki kosztuje 60 zł.

To nie koniec atrakcji związanych ze ?Słonecznym? ? kupując bilet na pociąg, podróżni w ramach akcji ?Słoneczny wysyp rabatowy? otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w piętnastu obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki, np. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na rejs statkiem wycieczkowym ?Pirat?, w aquaparku Sopot czy w Cafe Mistral Ustka. Karty będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich, przy zakupie biletu u kierownika pociągu oraz można je pobrać ze strony sloneczny.mazowieckie.com.pl.

? Cieszę się, że popularność pociągu ?Słoneczny? wśród podróżnych nie słabnie ? w ciągu dziesięciu lat przewiózł już blisko 870 tys. osób. W tym roku codzienne, wakacyjne kursy rozpoczyna również pociąg ?Dragon? do Krakowa. Pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Oba połączenia to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe dotarcie do ciekawych turystycznie miast w Polsce. ?Dragon? to dobra oferta również w kontekście Światowych Dni Młodzieży ? powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

?Dragon?

Pociąg ?Dragon? obecnie kursuje w weekendy, a od 25 czerwca rozpocznie kursowanie codziennie na okres wakacji, aż do 3 września.

W okresie 25 czerwca ? 5 sierpnia pociąg ?Dragon? do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 8:46, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12:09. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 17:19 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 20:17.

W okresie 12 sierpnia ? 3 września pociąg ?Dragon? do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:47, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9:58. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 15:44 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:17.

Pociąg nie będzie kursował między 6 a 11 sierpnia ze względu na prace modernizacyjne prowadzone na przez PKP PLK na CMK.

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia ? Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, a uczniowie 25,20 zł.

Tanio i komfortowo

W tym roku na obydwa połączenia została przygotowana pula biletów w specjalnej cenie. Do Krakowa podróżni mają przygotowanych 500 biletów za 23 zł, natomiast do Ustki również 500 sztuk w cenie 35 zł. Można je kupować w kasach biletowych KM na Dworcach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście.

Pozostałe bilety na pociągi ?Słoneczny? i ?Dragon? można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy.

Będą one kursowały zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. W pociągach można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągu ?Słoneczny? oraz ?Dragon? dostępne są na stronie internetowej KM: www.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem Call Center KM: 22 364 44 44.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
Trójmiasto
Kraków
Słoneczny
Dragon

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....