TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Słoneczny i Dragon codziennie
KOLEJE MAZOWIECKIE InfoRail - Opublikowano: 07.06.2016 13:24:02
Słoneczny i Dragon codziennie (źródło: KM)

W tym roku już po raz dwunasty na szlak wyruszy pociąg ?Słoneczny?. Do Trójmiasta dojedzie w nieco ponad 3 godziny, a następnie dowiezie podróżnych do Ustki.

W tym samym terminie codzienne kursy rozpocznie pociąg łączący Warszawę z Krakowem ? ?Dragon?. Na obydwa połączenia jest już dostępna pula (po 500 sztuk) biletów w promocyjnych cenach ? do Ustki 35 zł, a do Krakowa 23 zł.

?Słoneczny?

12. edycja wakacyjnego połączenia do Trójmiasta i Ustki startuje 25 czerwca, o godz. 7:46 z Warszawy Zachodniej (Warszawa Wschodnia 8:14). Do Gdyni Głównej ?Słoneczny? dotrze o 12:02. Następnie pojedzie aż do Ustki (14:15). Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 16:32. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18:28 i dowiezie ich do Warszawy Wschodniej na 21:53. Pociąg będzie kursować codziennie, aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Cena biletu, bez zniżek, wynosi 45 złotych do Gdyni. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, w związku z tym np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki kosztuje 60 zł.

To nie koniec atrakcji związanych ze ?Słonecznym? ? kupując bilet na pociąg, podróżni w ramach akcji ?Słoneczny wysyp rabatowy? otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w piętnastu obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki, np. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na rejs statkiem wycieczkowym ?Pirat?, w aquaparku Sopot czy w Cafe Mistral Ustka. Karty będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich, przy zakupie biletu u kierownika pociągu oraz można je pobrać ze strony sloneczny.mazowieckie.com.pl.

? Cieszę się, że popularność pociągu ?Słoneczny? wśród podróżnych nie słabnie ? w ciągu dziesięciu lat przewiózł już blisko 870 tys. osób. W tym roku codzienne, wakacyjne kursy rozpoczyna również pociąg ?Dragon? do Krakowa. Pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Oba połączenia to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe dotarcie do ciekawych turystycznie miast w Polsce. ?Dragon? to dobra oferta również w kontekście Światowych Dni Młodzieży ? powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

?Dragon?

Pociąg ?Dragon? obecnie kursuje w weekendy, a od 25 czerwca rozpocznie kursowanie codziennie na okres wakacji, aż do 3 września.

W okresie 25 czerwca ? 5 sierpnia pociąg ?Dragon? do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 8:46, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12:09. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 17:19 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 20:17.

W okresie 12 sierpnia ? 3 września pociąg ?Dragon? do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:47, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9:58. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 15:44 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:17.

Pociąg nie będzie kursował między 6 a 11 sierpnia ze względu na prace modernizacyjne prowadzone na przez PKP PLK na CMK.

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia ? Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, a uczniowie 25,20 zł.

Tanio i komfortowo

W tym roku na obydwa połączenia została przygotowana pula biletów w specjalnej cenie. Do Krakowa podróżni mają przygotowanych 500 biletów za 23 zł, natomiast do Ustki również 500 sztuk w cenie 35 zł. Można je kupować w kasach biletowych KM na Dworcach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście.

Pozostałe bilety na pociągi ?Słoneczny? i ?Dragon? można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy.

Będą one kursowały zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. W pociągach można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągu ?Słoneczny? oraz ?Dragon? dostępne są na stronie internetowej KM: www.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem Call Center KM: 22 364 44 44.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
Trójmiasto
Kraków
Słoneczny
Dragon
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....