TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Spada portfel zamówień Torpolu
ISBNEWS - Opublikowano: 09.11.2015 19:01:28
foto: Torpol

Portfel zamówień Torpolu wynosił ponad 0,9 mld zł netto (bez konsorcjantów) wg stanu na koniec września br. wobec ok. 1,9 mld zł rok wcześniej, podała spółka.

"Na dzień 30 września 2015 roku GK Torpol posiada portfel zamówień o wartości ponad 0,9 mld zł netto bez udziału konsorcjantów, zapewniający prowadzenie prac nie tylko w 2016 roku, ale również w 2017 roku. Należy dodać, że największą pozycję w portfelu zamówień grupy stanowią kontrakty Łódź Fabryczna oraz E75 Rail Baltica, które stanowią ponad 70% wartości portfela zamówień. Są to dwa największe kontrakty realizowane obecnie na polskim rynku kolejowym. W wyniku przeprowadzonych weryfikacji podczas rozpoczęcia prac z tytułu realizacji tych kontraktów oraz krocząco w trakcie realizacji potwierdzono realność planowanych przez emitenta marż do uzyskania" - czytamy w raporcie kwartalnym.

Średnia rentowność na sprzedaży brutto posiadanego portfela zamówień kształtuje się na poziomie ok. 6,6%. Tak wyraźny wzrost średniej rentowności portfela zamówień wynika z zakończenia kontraktów o niższej rentowności (np. LCS Gdynia) oraz dużego przerobu własnego w ostatnim okresie kontraktów o wyższej średniej rentowności (np. Podłęże ? Bochnia, Kalety ? Kluczbork czy E75 Rail Baltica). Średnia rentowność na sprzedaży brutto z portfela kontraktów za ostatnie 12 miesięcy na koniec września 2015 roku wyniosła 5,9%, podano również.

"Grupa emitenta w 2015 roku znajduje się w satysfakcjonującej sytuacji ekonomiczno-finansowej. W dalszym ciągu obserwujemy dynamicznie rosnącą sprzedaż w związku z realizacją posiadanego portfela zamówień. Głównym celem zarządu emitenta jest obecnie prawidłowa obsługa zbudowanego portfela zamówień w celu zachowania satysfakcjonującej rentowności działalności oraz budowanie portfela zamówień na lata 2016-2018. Umożliwia to posiadanie istotnych limitów kredytowych i gwarancyjnych, komfortowa sytuacja płynnościowa spółki oraz łatwy dostęp do finansowania zewnętrznego" - czytamy dalej.

Grupa skupia się na odpowiednim przygotowaniu finansowym, maszynowym i kadrowym do "otwarcia" przetargów z nowej perspektywy unijnej przez jej głównego odbiorcę w Polsce oraz do rozpoczęcia realizacji dużych planów inwestycyjnych w Skandynawii i na Bałkanach, podano także.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Torpol
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....