TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Stadler Service Polska wykona P3 śląskich Flirtów
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.07.2018 09:28:54
Stadler Service Polska wykona P3 śląskich Flirtów

Stadler Service Polska wykona usługi utrzymaniowe, odpowiadające poziomom określonym w DSU jako P3.2 i P3.3 na elektrycznych zespołach trakcyjnych serii EN75 o numerze 001, 002, 003 i 004 Kolei Śląskich.

Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania czynności utrzymaniowych (przeglądów) pojazdów zgodnie z dokumentacją DSU oraz odpowiednimi Instrukcjami, a także z zasadami obowiązującej wiedzy technicznej. Spółka prace będzie realizować po udzieleniu zamówienia bez uprzedniej publikacji zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, ze względu na wystąpienie pilnej konieczności związanej z wydarzeniami, których podmiot zamawiający nie mógł przewidzieć.

W uzasadnieniu czytamy, że zamawiający jest przewoźnikiem kolejowym, świadczącym usługi przewozu osób na terenie województwa śląskiego, który przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia na świadczenie usług utrzymaniowych odpowiadających poziomom określonym w DSU jako P3.2 i P3.3 na elektrycznych zespołach trakcyjnych serii EN75 o numerze 001, 002, 003 i 004, w trybie przetargu nieograniczonego. Do przetargu wpłynęła jedna oferta, której zaoferowana cena przewyższała kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W konsekwencji zamawiający uznał, że nie może zwiększyć kwoty którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do kwoty zaoferowanej przez wykonawcę i unieważnił postępowanie. Mimo to, wykonanie zamówienia nadal było konieczne, co więcej wymagało natychmiastowego wykonania, a czas który pozostał do terminu przekazania pojazdu na pierwszy przewidziany przegląd nie był wystarczający aby móc powtórzyć procedurę w trybie przetargu nieograniczonego.

W tym celu Zamawiający skorzystał z możliwości udzielenia zamówienia w trybie bezprzetargowym, ponieważ nie mógł przewidzieć, że cena zaproponowana przez wykonawcę w pierwszym przetargu tak znacząco przekroczy środki, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kierując się zasadą gospodarności z jednej, a obowiązkiem wykonania przeglądu w terminie z drugiej strony, zamawiający uznał, że podejmie próbę negocjacji warunków umowy na świadczenie usług utrzymaniowych odpowiadających poziomom określonym w DSU jako P3.2 i P3.3 na elektrycznych zespołach trakcyjnych serii EN75 o numerze 001, 002, 003 i 004.

Tym samym Zamawiający uznał, że zostały spełnione przesłanki udzielenia zamówienia z wolnej ręki.

Umowa miedzy stronami została zawarta 26 czerwca 2018 roku. Nie podano jej wartości.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Stadler
Stadler Service
P3
Flirt
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....