TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Stanowisko PKP CARGO w sprawie Parady parowozów
PKP CARGO - Opublikowano: 08.05.2015 15:24:08 1 komentarz
Stanowisko PKP CARGO w sprawie Parady parowozów

Przedstawiamy stanowisko PKP CARGO w sprawie tegorocznej Parowozjady, będące odpowiedzią na nasz artykuł sprzed kliku dni.

Docelowa formuła działania Parowozowni w Wolsztynie jest przedmiotem prac i konsultacji z zainteresowanymi podmiotami od co najmniej kilkunastu miesięcy.W 2014 roku powstała koncepcja, aby sama Parowozownia, jak również podejmowane przez nią inicjatywy takie jak Parada Parowozów, były zarządzane przez Instytucję Kultury. W przekonaniu PKP CARGO właśnie Instytucja kultury, którą chcieliśmy utworzyć wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Gminą Wolsztyn oraz Powiatem Wolsztyńskim, jest optymalnym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia skutecznego zarządzania majątkiem Parowozowni i propagowania idei kolejnictwa, jak i optymalnego jej wykorzystania dla promocji gminy i całego regionu. Na skutek braku ostatecznego stanowiska stron zaproszonych przez nas do dyskusji w tej sprawie, cały wysiłek organizacyjny związany z Paradą Parowozów spoczął ponownie na PKP CARGO. Mimo, że prace organizacyjne wystartowały z opóźnieniem, dołożyliśmy wszelkich starań, aby ? zachowując tradycyjny termin Parady ? przygotować dla miłośników kolei atrakcyjną imprezę. Mniejsza niż zwykle liczba parowozów, była jedną z konsekwencji wspomnianego opóźnienia, ale przede wszystkim czynników zewnętrznych, niezależnych od PKP CARGO. Dla przykładu ? parowóz z Niemiec nie mógł dotrzeć na wydarzenie z powodu na awarii kotła, a parowóz z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej dotarł na miejsce z opóźnieniem, którego organizatorzy również nie byli w stanie przewidzieć.

PKP CARGO pełni funkcję mecenasa zabytków techniki kolejowej. Spółka opiekuje się parowozami oraz zabytkowym taborem i sprzętem kolejowym w Parowozowni w Wolsztynie oraz wSkansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.Od ponad roku PKP CARGO utrzymuje Parowozownię mimo braku ruchu planowego zlecanego przez Urząd Marszałkowski.

Intencją PKP CARGO ? czego od wielu lat dajemy liczne dowody ? jest podtrzymywanie tradycji kolejnictwa w Polsce. Proszę jednak nie zapominać, że kluczowym obszarem naszej działalności pozostaje realizacja towarowych przewozów kolejowych. Stąd właśnie projekt utworzenia Instytucji Kultury, w pełni dedykowanej profesjonalnej animacji wydarzeń wokół Parowozowni w Wolsztynie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Cargo
Parowozjada
Wolsztyn
  • manfred – 08.05.2015

    Nie ma z tego zysku to i nie bedzie imprezy...proste!Impreza zniknie tak jak zniknęly resztki Wiedenki wyburzone w Warszawie pod hipermarket.To jest tragiczne ale prawdziwe.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....