TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Sundecki wyjadą na trasy w ciągu kilku dni [FILM]
InfoRail - Opublikowano: 13.01.2016 16:16:25 5 komentarzy
Sundecki wyjadą na trasy w ciągu kilku dni

Za kilka dni na trasach pojawią się piętrowe składy push&pull jakie PESA dostarczyła Kolejom Mazowieckim. Jak poinformował przewoźnik będą obsługiwały połączenia przyśpieszone. Zgodnie z obietnicami nowymi nabytkami Kolei Mazowieckich mają pojechać pasażerowie z Radomia, ale także Płocka czy Łukowa.

Dziś na dworcu Warszawa Wschodnia PESA oficjalnie przekazała jednostki przewoźnikowi.

? Mieszkańcy Mazowsza coraz chętniej wybierają Koleje Mazowieckie. Podróż pociągiem do pracy czy szkoły jest nie tylko tańsza, ale i coraz częściej szybsza niż samochodem. Dlatego od lat robimy wszystko, aby pociągów było coraz więcej i aby były coraz bardziej komfortowe. Do 2015 r. do taboru Kolei Mazowieckich trafiło w sumie 95 nowych pojazdów ? m.in. ?Elfy?, ?Flirty? czy ?Impulsy?. Jestem przekonany, że również nowoczesne piętrowe pojazdy SUNDECK sprawdzą się, zwłaszcza na tych najbardziej obciążonych trasach ? powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

? To dla Kolei Mazowieckich szczególna data. Odbieramy pierwsze zupełnie polskie wagony piętrowe. Pojazdy wkrótce wyjadą na trasy Mazowsza i będą służyć naszym pasażerom. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy pionierem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Łącznie w ubiegłym roku do parku taborowego KM dołączyło 38 zupełnie nowych pojazdów, co znacznie wpłynęło na podniesienie standardów obsługi podróżnych. Te inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia ze strony władz samorządu województwa mazowieckiego, za które serdecznie dziękuję. Słowa podziękowania kieruję także w stronę zarządu KM, a szczególnie Czesława Sulimy, dyrektora eksploatacyjnego, który osobiście czuwał nad realizacją kontraktów, i dzięki któremu zostały one w pełni zrealizowane ? powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

Pesa podkreśla, że Sundecki to pierwsze piętrowe pojazdy kolejowe wyprodukowane przez polskiego producenta. Przeznaczone są głównie do obsługi aglomeracji miejskich o dużych potokach pasażerów. Ich nazwa wzięła się od słonecznego, wyżej położonego pokładu. Pojazdy będą wykorzystywane do obsługi pociągów uruchamianych w systemie ?push-pull?.


? Przekazanie do eksploatacji SUNDECKÓW, pierwszych składów typu ?push-pull? zaprojektowanych i zbudowanych nie tylko w naszej firmie, ale w ogóle w Polsce, to ogromna satysfakcja ? mówił prezes PESA Tomasz Zaboklicki. ? Koleje Mazowieckie wspierane przez samorząd województwa, to wymagający klient, stawiający na rozwój swojej floty pojazdów. Tym bardziej więc cieszę się, że oddajemy dziś Przewoźnikowi nowoczesne produkty, życząc zdobywania kolejnych pasażerów i satysfakcji z użytkowania SUNDECKÓW.

W wagonie sterowniczym jest 85 miejsc siedzących, a w wagonie środkowym 130. W podstawowej konfiguracji pojazd składa się z lokomotywy elektrycznej Gama, piętrowego wagonu sterowniczego i do sześciu piętrowych wagonów środkowych. Takim składem podróżować może jednocześnie ok. 1700 pasażerów. Pojazdy przystosowane są do jazdy z prędkością eksploatacyjną do 160 km/h.

Wartość kontraktu na 24 pojazdy to około 267 mln zł, z czego blisko 170 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
PESA
Sundeck
 • gutek – 13.01.2016

  przydałby się choć jeden skład przyśpieszony w stronę Białegostoku

 • nowakowski – 13.01.2016

  W sumie ich premiera to dość ważne wydarzenie, bo to jednak pierwszy polski push&pull w historii.

 • WK – 13.01.2016

  Każdy wagon niskopodłogowy!!!! Rewelacja!

 • ;) – 13.01.2016

  Będą kursować na Słonecznym?

 • PKPCargo – 14.01.2016

  KM powinny odnowić swój tabor push-pullami PESY. Tego typu pojazdy można skierować do obsługi linii Warszawa-Grodzisk Maz.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....