TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szansa na powrót pociągów do Ciechocinka? Powiat rozmawia z przewoźnikiem
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2017 14:29:49 4 komentarze
Szansa na powrót pociągów do Ciechocinka? Powiat rozmawia z przewoźnikiem (foto: SP Aleksandrów Kujawski)

7 lat temu PKP zawiesiło połączenie kolejowe na linii nr 245 pomiędzy Aleksandrowem Kujawskim, a Ciechocinkiem, co oznacza wykluczenie jednego z najbardziej znanych uzdrowisk z kolejowej mapy Polski – informuje starostwo powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim.

Są tory, jest trakcja elektryczna, perony i cała infrastruktura niezbędna do powrotu szynobusu, który przez krótki okres czasu obsługiwał trzy gminy na terenie powiatu. Rozczarowania takim stanem rzeczy nie kryją mieszkańcy i samorządowcy, którzy chcieliby przywrócić ruch pasażerski na tej trasie. Póki co, obsługę podróżnych przejęły ciasne busy, nie dające możliwości przewozu wózków dziecięcych, rowerów, czy większego bagażu, a w całej Polsce po latach marazmu kolej wraca do łask. Takie rozwiązanie, oprócz tego że było by dla przeciętnego Kowalskiego tańsze, to także duże ułatwienie w podróżowaniu dla osób starszych i tych z ograniczoną zdolnością ruchową.

Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zorganizował 3 listopada br. kolejne spotkanie z udziałem: burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego – Andrzeja Cieśli, wójta gm. Aleksandrów Kujawski – Andrzeja Olszewskiego, burmistrza Ciechocinka – Leszka Dzierżewicza, na którym dokonano wnikliwej analizy oferty przedłożonej przez Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych Cargo Sp. z o.o. i sformułowano wspólne wnioski. Spółka działająca w ramach Grupy SKPL od 2002 roku świadczy usługi w zakresie przewozów towarowych i pasażerskich, w tym na liniach wyłączonych ze struktur PKP. Pierwsze spotkanie w tej sprawie miało miejsce w styczniu br. w obecności prezesa SKPL Cargo Sp. z o.o. – Tomasza Strapagiela.

Podczas spotkania położono m.in. nacisk na konieczność zwiększenia ilości przystanków i ich lokalizacji. Samorządowcy wskazali konieczność zapewnienia dodatkowych miejsc w których podróżni powinni mieć możliwość wsiadania i wysiadania z szynobusu na liczącej 7 km trasie. Zajęto się też analizę kosztów całego przedsięwzięcia.

Jeśli doszłoby do podpisania umowy, to SKPL udostępni i obsłuży przystosowany do przewozów pasażerskich szynobus z oddzielnym przedziałem bagażowym, za około 600 tys. zł rocznie, przy częstotliwości kursów na poziomie 10 w obie strony dziennie. Rozkład jazdy ustalony zostałby w taki sposób, aby dostosować go pod kątem osób dojeżdżających do szkoły i pracy oraz skomunikować go z połączeniami kolejowymi z Aleksandrowa Kujawskiego na całą Polskę, tłumaczy starosta Dariusz Wochna.

Kolejnym etapem rozmów jest pochylenie się nad szczegółową treścią porozumienia i zabezpieczenie przez radę powiatu i rady samorządów poszczególnych gmin, środków finansowych na realizację tego zadania. Przy dobrej woli samorządów, data 1 stycznia 2018 r. jako data powrotu szynobusu na linię nr 245 wydaje się być całkiem realna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechocinek
SKPL
 • FRanek – 22.11.2017

  BRAWO! Na wygodną komunikację z Ciechocinkiem czeka mnóstwo potencjalnych pasażerów. Jednak autobus to nie wszystko: ciasno, starszym trudno wejść do wnętrza, kłopotliwy przewóz dużego bagażu )wczasowiczów i kuracjuszy).

 • Radomiak – 22.11.2017

  W pkp jak zwykle niedasizm. A mamiński gada o 250 Km/h i innych bzdetach.

 • – 23.11.2017

  Pesa ma wolne EN81. Zmodernizować jak te kieleckie i puścić na Ciechocinek-Toruń Wschodni. Do Ciechocinka można przedłużyć z 1 parę z Bydgoszczy i Inowrocławia. Trzeba tylko chcieć.

 • kolejFAN – 23.11.2017

  Dlaczego IC nie puści nic z Warszawy do Ciechocinka? choćby flirta? Nie jechałby pusty.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....