TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Talgo od grudnia także w Polsce
PAP InfoRail - Opublikowano: 02.11.2016 11:19:46 4 komentarze
Talgo od grudnia także w Polsce

W drugiej połowie grudnia na trasę z Moskwy do Berlina wyjadą nowe pociągi - poinformowały w piątek Rosyjskie Koleje Żelazne (RŻD). Tabor wyprodukowała hiszpańska firma, która wyposażyła go w system automatycznej zmiany rozstawu kół.

Pierwszy pociąg "Jerzyk" wyruszy 17 grudnia z moskiewskiego dworca kurskiego. Jak podkreśla w komunikacie RŻD dzięki temu rozwiązaniu zmniejszy się czas potrzebny na dopasowanie rozstawu szyn zestawu z obowiązującego w Rosji (1520 mm) do standardu europejskiego (1435 mm). Zmiana ta odbywać się będzie w Brześciu na Białorusi i - jak podały RŻD - potrwa 20 minut w porównaniu z dwoma godzinami potrzebnymi w starych taborach. Strona rosyjska zaznacza też, że jest to pierwszy pociąg pasażerski z takim systemem.

Lokomotywy i wagony "Jerzyka" wyprodukowała hiszpańska firma Talgo. Jak podkreśla RŻD podróż ze stolicy Rosji do stolicy Niemiec potrwa 20 godz. i 14 minut. Poprzednio na pokonanie tej trasy starsze tabory potrzebowały 25 godz. i 56 min.

Jak przekazuje rosyjska kolej pociągi będą jeździły z Moskwy do Berlina dwa razy w tygodniu. Po drodze będą zatrzymywać się w Smoleńsku, Orszy, Mińsku, Brześciu, Terespolu, Warszawie, Poznaniu, Rzepinie i Frankfurcie nad Odrą. Każdy zestaw będzie się składał z 20 wagonów.

Pociągi Talgo mają od 414 do 216 miejsc siedzących, w zależności od długości jednostki. W ich składzie będą miejsca siedzące w pierwszej i drugiej klasie, a także sypialne. Nie zabraknie także wagonów gastronomicznych. Wszystkie składy wyposażone są w klimatyzację, ogrzewanie elektryczne i ekologicznie łazienki. W wagonach sypialnych zamontowane są łazienki typu deluxe z prysznicami. Ich maksymalna prędkość to 200 km/h. Są wyposażone w automatyczne systemy zmiany rozstawu z rosyjskiego 1520 mm na europejski 1435 mm.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Talgo
RŻD
 • Andrzej – 02.11.2016

  No i Polska musiała się zgodzić na hiszpański system zmiany rozstawu, a ciekawe, czy Białorusini i Rosjanie zgodziliby się na SUW2000, a teżby się przydało puścić Poloneza z automatycznym rozstawem kół. Ciekawe, co byłoby, gdyby tak polski rząd zagrał coś za coś, zawsze jakieś drobiazgi by się znalazły, do których możnaby się dla picu przyczepić, wot, ruskaja mietoda. No, chyba, żę tak zrobiono i od grudnia Polonez pojedzie na SUW2000, ale nic nie słychać.

 • dgh – 02.11.2016

  Kolego, SUW2000 to prywatna chyba własność i nic rzadowi do tego

 • Andrzej – 03.11.2016

  Teoretycznie kolega ma rację, tylko w takim razie czemu w strategicznych sytuacjach, na całym świecie, rządy ingerują w biznesowe porozumienia? A to wizyta ministra, a to jakaś narada w sprawie. O ile się orientuję, ale oczywiście mogę siemylić, SUW2000 jest własnością ZNTK Poznań, PKP IC i PKP Cargo, a tam Skarb Państwa ma swoje udziały.

 • zrozpaczony – 03.11.2016

  Panie Andrzeju! Na wojnę z Ruskim! Mamy pozycję do negocjacji jak nikt inny w europie... z kim ja muszę mieszkać w jednym kraju...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....