TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Taniej pociągiem na wydarzenia kulturalne. W 2020 roku?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 25.11.2019 09:45:19
Taniej pociągiem na wydarzenia kulturalne. W 2020 roku?

Tańszy o połowę dojazd Kolejami Śląskimi na spektakle, koncerty lub wystawy w Śląskiem - to pomysł Michała Nowaka na ułatwienie dostępu do kultury. Jak powiedział, propozycję zgłosił do śląskiego budżetu obywatelskiego. Do realizacji potrzeba 200 tys. zł.

"Jeśli projekt zyska wystarczające poparcie w głosowaniu, które już się rozpoczęło, mieszkańcy w przyszłym roku będą mogli skorzystać z 50-proc. zniżki na przejazdy pociągami Kolei Śląskich, na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne i folklorystyczne" – powiedział PAP Nowak.

Jak zaznaczył, na podstawie danych Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, utworzona została lista instytucji oraz miejsc, które wezmą udział w realizacji projektu. "Ostatecznie znalazło się na niej ponad 300 obiektów kultury z całego województwa śląskiego" – powiedział pomysłodawca.

Zdaniem Nowaka, na realizację projektu potrzeba 200 tys. zł. O tyle wystąpił do budżetu obywatelskiego. "Ok. 90 proc. tej kwoty to koszt biletów, a pozostałe 10 proc. to koszty związane z promocją" – wyjaśnił. Dodał, że "Pociąg do kultury" miałby wyruszyć już w kwietniu i zakończyć podróż wraz z końcem 2020 r.

"W ramach projektu, każdego miesiąca do wykorzystania byłoby ok. 2 tys. przejazdów Kolejami Śląskimi. Należałoby kupić bilet na trasie obsługiwanej przez śląskiego przewoźnika kolejowego do miejscowości, w której odbywa się wydarzenie kulturalne, a następnie zakupić bilet na wydarzenie kulturalne, odbywające się na terenie województwa. Po przedstawieniu obu biletów pasażer otrzymałby bezpłatny bilet powrotny do miejsca zamieszkania" – wyjaśnił Nowak.

"Pociąg do kultury" znalazł się na liście projektów ogólnowojewódzkich. Oddać na niego głos można do końca listopada za pośrednictwem strony: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 18 grudnia 2019 r. Marszałkowski Budżet obywatelski w województwie śląskim realizowany będzie w przyszłym roku po raz pierwszy. Do podziału jest 10 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląskie
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....