TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Taryfa Sądecka – pociągiem i autobusem na jednym bilecie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.08.2018 14:05:14
Taryfa Sądecka – pociągiem i autobusem na jednym bilecie

Mieszkańcy Nowego Sącza i sąsiednich gmin: Stary Sącz, Rytro, Łącko i Podegrodzie będą mogli od 10 września podróżować na jednym bilecie zarówno pociągami regionalnymi, jak i autobusami sądeckiego MPK. W piątek przedstawiono porozumienie w tej sprawie.

Nową kompleksową ofertę nazwano Taryfa Sądecka. Jest ona efektem współpracy Województwa Małopolskiego, miasta Nowy Sącz, Powiatu Nowosądeckiego, a także okolicznych gmin: Stary Sącz, Rytro, Łącko i Podegrodzie.

Zgodnie z porozumieniem na jednym bilecie będzie można jeździć pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych (w wybranej strefie), a potem przesiąść się na autobus MPK i dojechać do wybranego miejsca w Nowy Sączu lub w gminie pojazdami sądeckiego MPK. Bilety z Taryfy Sądeckiej będzie można kupić w bezpłatnej aplikacji mobilnej iMKA, w automatach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA), a także w kasach. Dostępne będą zarówno bilety miesięczne, jak i czasowe - 60, 90 i 120-minutowe.

Jak podkreślili sygnatariusze porozumienia, dzięki współpracy samorządów ceny biletów w Taryfie Sądeckiej są atrakcyjne. W zależności od strefy i czasu ważności bilet kosztuje od 5 do 7,60 zł. Bilet normalny miesięczny to koszt od 117 do 200 zł. Taryfa uwzględnia wszystkie ustawowe ulgi.

Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego ocenił, że na takie rozwiązanie mieszkańcy Nowego Sącza i okolic czekali od dawna. Ma ono usprawnić komunikację publiczną i zachęcić mieszkańców do przesiadki do pociągów i autobusów z samochodów prywatnych, które obecnie stoją w długich korkach w związku z budową nowego tzw. mostu heleńskiego na Dunajcu, jednej z najważniejszych przepraw w mieście.

"Jestem pewien, że Taryfa Sądecka świetnie się sprawdzi na Sądecczyźnie. Podobne rozwiązania testujemy już od jakiegoś czasu na Podhalu w ramach tzw. Taryfy Podhalańskiej, która umożliwia podróżowanie nie tylko pociągami pomiędzy Nowy Targiem i Zakopanem, ale też korzystanie z komunikacji miejskiej w tych miastach" - wyjaśnił Zegzda.

Zapowiedział, że w przyszłości samorząd województwa małopolskiego chciałby stworzyć zintegrowaną taryfę dla całej Małopolski. Trwają już przygotowania do opracowania wstępnej koncepcji takiego wspólnego biletu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
taryfa
Nowy Sącz
Małopolska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....