TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TLK Gwarek opóźniony 7,5 h. Pasażerowie i kierowniczka mdleją, toalety nieczynne
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.06.2019 21:12:30 3 komentarze
zdjęcie ilustracyjne

Około 7,5 godzinny spóźniony jest pociąg TLK Gwarek jadący z Katowic do Słupska. Rano w Pleszewie skład miał postój wskutek śmierci pasażera, potem ponad 5 godzin stał w Rogoźnie Wielkopolskim z powodu uszkodzenia trakcji.

Pociągiem podróżuje około 400 pasażerów. Przewoźnik zapewnia, że kilkakrotnie dostarczał pasażerom wodę do picia, nie miał możliwości uruchomienia zastępczej komunikacji. Pasażerowie informowali lokalne media, że w pociągu jest duszno, gorąco, nie ma wody w toaletach, kilkakrotnie interweniowało też pogotowie ratunkowe, które przyjeżdżało do omdleń.

Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity poinformowała PAP, że na wielkość opóźnienia złożyły się dwie przyczyny: postój spowodowany śmiercią pasażera oraz postój wynikający z awarii sieci trakcyjnej.

Karol Jakubowski z PKP PLK powiedział PAP przed godziną 19, że awaria trakcji w Rogoźnie Wielkopolskim została już usunięta. Składy sukcesywnie ruszają w podróż.

Przedstawicielka PKP Intercity powiedziała, że pociąg TLK Gwarek jedzie w dalszą podróż jako pociąg połączony z EIC Malczewski do Kołobrzegu, w którym zepsuła się lokomotywa. Opóźnienie "Malczewskiego" sięga 200 minut, TLK Gwarek – ok. 450 minut.

"Pasażerowie Gwarka kilkakrotnie otrzymali wodę do picia. Część pasażerów przesiadła się już do `Malczewskiego`, w którym jest klimatyzacja. W Białogardzie składy zostaną rozłączone, tam też ponownie będzie podana woda" – powiedziała.

Pociąg TLK Gwarek miał w Pleszewie blisko trzy godziny postoju, bo w pociągu zmarł pasażer. Skład dojechał do stacji Rogoźno Wielkopolskie o 13.35, gdzie stał ponad 5 godzin. Według pierwotnego planu, powinien być w Słupsku przed godz. 15.

"Głos Wielkopolski" cytował w sobotę pasażerkę pociągu, która informowała, że w składzie stojącym w Rogoźnie "ludzie mdleją z gorąca, klimatyzacja nie działa, z toalet nie można korzystać, bo nie ma wody".

Agnieszka Serbeńska przyznała, że sytuacja "była trudna dla wszystkich"; poinformowała, że nie było możliwości zapewnienia komunikacji zastępczej dla 400 osób, nie było też jak przygotować dla tylu osób posiłków. Powiedziała, że pasażerowie mogą składać reklamacje.

Przedstawicielka PKP Intercity potwierdziła też, że pogotowie ratunkowe przyjeżdżało w Rogoźnie do kierowniczki pociągu, która zasłabła. Do szpitala trafiła też pasażerka z dwójką dzieci.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
TLK
awaria
PKP Intercity
 • 66wg – 15.06.2019

  Jest wybitnym kłamstwem, że przewoźnik dostarczał wodę podróżnym. Wodę dostarczali pracownicy PKP PLK SA.Jest natomiast prawdą, że przewoźnik olał totalnie podróżnych w zasadzie pozostawiając ich samym sobie w Rogoźnie. Najpierw zabrano kierowniczkę , potem pogotowie zabrało konduktorkę. A drużynę zastępczą zamiast przysłać samochodem jak najszybciej wpakowano do IC MALCZEWSKI który ... zdefektował między Obornikami a Rogoźnem i przyjechał z 2,5 godzinnym opóźnieniem.

 • 66wg – 15.06.2019

  Klimatyzacji w TLK GWAREK nie było bo w tych wagonach (starych "szrotach" których miejsce jest na złomowisku) jej po prostu fizycznie nie ma

 • Kaktus – 16.06.2019

  W pociągach upał, ludzie umierają, ale najważniejsze, że będziemy mieli nowiuśkie F35... Można odtrąbić kolejny "sukces"...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....