TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TLK Karpaty nie dla Radomia
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.10.2017 11:15:42
TLK Karpaty nie dla Radomia

Wiceminister Andrzej Bittel odniósł się do poruszonej w interpelacji poselskiej Andrzeja Kosztowniaka kwestii braku pociągu dowożącego z Radomia do Warszawy na godzinę 6 oraz pociągu powrotnego po godzinie 22.

Z przekazanych informacji wynika, że resort wystąpił do spółki PKP Intercity o przeanalizowanie możliwości przetrasowania planowanego pociągu nocnego TLK "Karpaty" linią kolejową nr 8 przez Radom. W opinii przewoźnika taka zmiana nie jest obecnie możliwa z uwagi na znaczną intensywność ruchu pociągów spółki Koleje Mazowieckie na odcinku Warszawa – Radom, nocną przerwę w ruchu na odcinku Warka – Chynów oraz odcinek jednotorowy wprowadzony przed nocną przerwą w ruchu. Powyższe przesłanki w opinii spółki uniemożliwiają przejazd pociągu TLK "Karpaty" z wykorzystaniem linii kolejowej nr 8. Ponadto pociąg "Karpaty" począwszy od edycji rozkładu jazdy 2016/2017 obsługuje istotną relację dowozową z Częstochowy i Skierniewic do Warszawy w godzinach porannego szczytu.

PKP Intercity nie planują także uruchomienia pociągu na trasie Radom – Warszawa – Radom, z uwagi na jej wojewódzki charakter. Brak jest bowiem podstawy prawnej dla dofinansowania takiej usługi przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, który nie jest ustawowym organizatorem przewozów w zakresie połączeń wojewódzkich. Jednocześnie przewoźnik stoi na stanowisku, iż oczekiwane wyniki finansowe dla połączenia relacji Warszawa – Radom nie stanowią przesłanki do uruchomienia omawianego połączenia na zasadach komercyjnych.

Roczny rozkład jazdy pociągów 2017/2018 został już zarządzony przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA i nie przewiduje się wprowadzenia w grudniu 2017 r. dodatkowego połączenia na linii radomskiej. Wprowadzenie ewentualnych zmian w ofercie przewozowej będzie możliwe w ramach korekty rozkładu jazdy obowiązującej od 10 czerwca 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
TLK
Radom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....