TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TLK Pogoria już nie dla Zduńskiej Woli, co w zamian?
InfoRail - Opublikowano: 19.10.2016 09:33:34
TLK Pogoria już nie dla Zduńskiej Woli, co w zamian? (foto: Wikipedia/Lichen99, lic.CC BY-SA 3.0)

PKP Intercity przeanalizowały możliwość postoju pociągu TLK "Pogoria" w Zduńskiej Woli w rocznym rozkładzie jazdy pociągów edycji 2016/2017. Co z tego wynika?

Otóż z analizy tej wynika, że w związku z nieatrakcyjnymi godzinami rozpoczęcia i zakończenia podróży na stacji w Zduńskiej Woli, zatrzymanie tego pociągu nie generowałoby wymiany podróżnych, uzasadniającej wprowadzenie dodatkowego postoju handlowego. W obecnym rozkładzie jazdy, wymiana podróżnych na stacji Zduńska Wola waha się na poziomie 1-2 % miejsc dostępnych w pociągu (średnia dla wszystkich pociągów uruchamianych przez PKP Intercity i mających postój handlowy w Zduńskiej Woli). Ponadto, wprowadzenie postoju w Zduńskiej Woli wymagałoby wydłużenia czasu przejazdu pociągu TLK "Pogoria" o około 30 minut, co w opinii przwoźnika istotnie obniżyłoby atrakcyjność przejazdów pociągiem i w negatywny sposób wpłynęłoby na wynik finansowy pociągu. Powyższe, związane jest z koniecznością podjęcia czynności manewrowych po zatrzymaniu pociągu kursującego z Łodzi na stacji Zduńska Wola w celu zmiany kierunku jazdy pociągu i skierowania go na trasę do Inowrocławia, linią kolejową nr 131. Dlatego też, w opinii Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wprowadzenie postoju w Zduńskiej Woli dla pociągu TLK "Pogoria" jest nieuzasadnione.

W ramach planowanej oferty przewozowej na rozkład jazdy 2016/2017, PKP Intercity przewidziały kursowanie 5 par pociągów przez Zduńską Wolę, przy czym cztery pary pociągów zapewniają połączenia m. in. z Trójmiastem z dogodną przesiadką w Łodzi. Do obsługi połączeń z Łodzi zaplanowano nowoczesny tabor pozyskany w ramach projektów unijnych tj. elektryczne zespoły trakcyjne "Flirt3" (np. relacja Katowice ? Gdynia) i "Dart" (np. Wrocław ? Warszawa ? Białystok/Lublin).

Ponadto, w związku z planowaną modernizacją linii kolejowej nr 3 (relacja Poznań ? Warszawa) i koniecznością przetrasowania pociągów od Łodzi przez Sieradz i Jarocin, PKP Intercity podejmą działania, aby od 11 czerwca 2017 r. wprowadzić postoje m. in. na stacji Zduńska Wola dla pociągów:

"Włókniarz" relacji Łódz Fabryczna ? Szczecin Główny ? Łódź Fabryczna,

"Wawel" relacji Kraków Główny ? Szczecin Główny ?Kraków Główny,

"Barbakan" relacji Kraków Płaszów ? Szczecin Główny ? Kraków Płaszów,

"Portowiec" relacji Katowice ? Szczecin Główny/Świnoujście ? Katowice.

Postoje na ww. stacjach będą wprowadzane przez przewoźnika w miarę możliwości konstrukcyjnych rozkładu jazy pociągów. W związku z pracami modernizacyjnymi, które planowane są w dłuższym horyzoncie czasowym niż roczny rozkład jazdy pociągów, PKP Intercity koncentrują się na wypracowaniu rozwiązań, które będą spełniały potrzeby transportowe mieszkańców w dłuższej perspektywie ? informuje Podsekretarz Stanu w MIB Andrzej Bittel.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
TLK
PKP Intercity
Zduńska Wola
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....