TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TLK Szyndzielnia nie dla Bielska ? dlaczego i co w zamian?
InfoRail - Opublikowano: 27.12.2016 11:14:04 3 komentarze
TLK Szyndzielnia nie dla Bielska ? dlaczego i co w zamian?

W rozkładzie jazdy pociągów edycji 2016/2017, który wszedł w życie 11 grudnia 2016 r., nie zaplanowało kursowania pociągu TLK "Szyndzielnia" relacji Bielsko-Biała Główna ? Poznań Główny w związku z optymalizacją siatki połączeń na odcinku Bielsko-Biała Główna ? Katowice.

Jak informuje Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w MIB, decyzja ta została podjęta na podstawie przeprowadzonej przez PKP Intercity analizy popytowej dla omawianego odcinka z której wynika, że w rozkładzie jazdy pociągów edycji 2015/2016 średnia zajętość w pociągu TLK nr 74102/3 i 47102/3 "Szyndzielnia" na odcinku Katowice ? Bielsko-Biała ? Katowice wyniosła ok. 15 %. Dlatego, relacja pociągu TLK "Szyndzielnia" została skrócona o odcinek Bielsko-Biała Gówna ? Katowice przy jednoczesnym wydłużeniu relacji pociągu o odcinek Poznań Główny ? Kołobrzeg.

W związku z powyższym, w godzinach zbliżonych do kursowania pociągu TLK nr 74102/3 i 47102/3 "Szyndzielnia" zaplanowano kursowanie pociągu TLK nr 84102/3 i 48102/3 "Szkuner" relacji Katowice ? Kołobrzeg ? Katowice przez Poznań Główny.

Jako alternatywne połączenie z Bielska-Białej do Poznania, PKP Intercity zaproponowały podróżnym przejazd pociągiem Kolei Śląskich nr 49716 (odjazd ze stacji Bielsko-Biała Główna o godzinie 08:13, przyjazd do Katowic o godzinie 09:17) z przesiadką do pociągu TLK nr 48102/3 "Szkuner" (odjazd z Katowic o godzinie 09:27, przyjazd do Poznania Głównego o godzinie 13:26). W przypadku połączenia powrotnego, możliwa jest podróż pociągiem TLK nr 84102 "Szkuner" (odjazd z Poznania Głównego o godzinie 14:40, przyjazd do Katowic o godzinie 18:47) z przesiadką do pociągu Kolei Śląskich nr 44195 (odjazd z Katowic o godzinie 19:37, przyjazd do Bielska-Białej o godzinie 20:44).

Wprowadzona zmiana w rozkładzie jazdy pociągów 2016/2017 dla relacji Bielsko-Biała ? Poznań pozwala na optymalizację wykorzystania przez PKP Intercity posiadanego taboru i w związku ze wzrostem zainteresowania podróżnych przejazdami do i z Kołobrzegu, umożliwi zwiększenie liczby podróżnych korzystających z połączenia oraz pozytywnie wpłynie na wynik finansowy pociągu TLK "Szkuner", który jest dofinansowywany ze środków budżetu państwa w ramach umowy o świadczenie usług publicznych ? twierdzi Bittel.

Ale jest światełko w tunelu. Wiceminister informuje, że w przypadku zaobserwowania w przyszłości zwiększonego zainteresowania przejazdami na odcinku Katowice ? Bielsko-Biała Główna i w sytuacji zwiększenia kwoty dotacji na dofinansowanie przewozów międzywojewódzkich w ramach budżetu państwa, możliwe będzie ponowne przeanalizowanie propozycji rozbudowy oferty przewozowej o kolejne połączenia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
TLK
Bielsko-Biała
Poznań
 • guido – 27.12.2016

  Kiedyś można było przejechac trasę Kluczbork-Katowice jednym osobowym pociągiem.Teraz dla podreperowania kasy i wskaźnikow Kolei Śląskich podróżni z Kluczborka muszą biegac po peronach w Lublińcu i przesiadac się na pociąg do Katowic(oczywiście na pociąg KŚ).Taki sam mechanizm został zastosowany w przypadku"Szyndzielni".Nie liczy się pasażer tylko kasa.

 • kolejFAN – 28.12.2016

  sranie w banie. Rozkład jazdy na linii kluczborskiej jest FATALNY. 3 TLKi w ciągu doby to jest nędza! pytam po co PLK remontuje tą linię i zwiększa prędkość - dla takiej liczby pociągów ?! kpina! w cywilizowanym kraju na tej linii byłby TAKT 2-GODZINNY!!!

 • Borowik Szlahetny – 11.01.2017

  a kto ci powiedział, że mieszkasz w cywilizowanym kraju? Maliniak w dzienniku?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....